Уряд України затвердив нову процедуру обов’язкового технічного контролю транспортних засобів. Зміни набирають чинності 25 серпня 2023 року. Нова процедура технічного контролю спрямована на підвищення рівня безпеки дорожнього руху та зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу.
Отже, що нового буде в процедурі проходження обов’язкового техогляду транспортних засобів, ми дізнавались у провідного оператора послуг обов’язкового техогляду мережі ОТК-СЕРВІС.
Процес техогляду буде фіксуватись на відео
Впровадження відеофіксації має декілька цілей: покращити якість техогляду, збільшити прозорість техогляду, зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод. Відеофіксація дасть змогу контролювати процес техогляду та запобігти корупції. Всі відеозаписи техогляду будуть доступні для зацікавлених сторін та зберігатимуться в державних базах даних. Наявність відео дозволить вчасно виявляти та усувати недоліки.
Запроваджується електронний протокол
Усі пункти обов’язкового техогляду в Україні мають використовувати електронний протокол. Необхідні дані про техогляд автомобіля зберігатимуться в електронній формі в Єдиному державному реєстрі МВС. Це дозволить різним структурним підрозділам МВС отримувати доступ до інформації про техогляд автомобілів, що зробить процес контролю дорожнього руху ефективнішим.
Спрощено процедуру погодження переобладнаних транспортних засобів
Відтепер юридичні особи, які надають послуги перевізників, можуть подавати заяви про погодження переобладнання транспортних засобів без необхідності надавати копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду, оскільки ці документи вже є в електронному реєстрі. Ця зміна спрямована на спрощення процедури погодження переобладнання транспортних засобів та зменшення бюрократичного навантаження на юридичних осіб.
Хто зобов’язаний проходити обов’язковий технічний контроль
Нововведення стосуються наступних категорій транспортних засобів:
- M1 – легкові автомобілі, які використовуються для ведення господарської діяльності або виконання цивільно-правових договорів з метою отримання прибутку;
- N1 – вантажівки, загальна маса яких не перевищує 3,5 тонни;
- N2 – вантажівки, загальна маса яких становить від 3,5 до 12 тонн;
- N3 – вантажівки, загальна маса яких перевищує 12 тонн;
- Спецтранспорт, як то пожежні машини, швидкі допомоги, машини для очищення чи укладання доріг;
- Машини для небезпечних вантажоперевезень;
- Таксі, тобто авто, які використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку;
- Автобуси;
- Причепи та напівпричепи.
Що перевірятимуть під час обов’язкового техогляду авто:
- Токсичність викидних газів та загальний стан викидної системи;
- Справність рульового управління;
- Ефективність гальмівної системи;
- Світлові прилади: зовнішнє освітлення, сигнальна й аварійна системи;
- Стан шин і дисків.
Якщо під час техогляду будуть виявлені будь-які несправності, їх потрібно усунути та знову пройти техогляд.
Які документи потрібні для обов’язкового техогляду
Для фізичних та юридичних осіб необхідно мати при собі Паспорт громадянина України, техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу), а для юридичних додатково необхідна копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. У разі реєстрації транспортного засобу на юридичну особу або передачі авто по договору вимагається довіреність на право проходження техконтролю.
Хто має право здійснювати обов’язковий техконтроль
Обов’язковий технічний контроль транспортних засобів здійснюють суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на проведення цього виду робіт. На прикладі акредитованих лабораторій ОТК-СЕРВІС, одного з лідерів ринку бачимо, яким вимогам необхідно відповідати операторам послуг:
- мати потужну технічну базу, що дозволяє проводити ОТК;
- мати акредитованих спеціалістів з відповідною кваліфікацією;
- дотримуватись вимог законодавства про технічне регулювання.
Компанія, що отримала ліцензію на проведення ОТК, зобов’язана проводити контроль відповідно до вимог нормативно-правових актів, вести журнал обліку, зберігати документи, що підтверджують проведення обов’язкового транспортного контролю протягом 5 років.
Обираючи надійного партнера радимо переконатись в тому, що станцію внесено до реєстру Суб’єктів ОТК, якість послуг відповідає найвищим вимогам, а документи, які власник чи водій авто отримує на виході – відповідають встановленому зразку відповідно до норм чинного законодавства.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Слава Украине !!! Я бывший водитель ,,, москвича ,,, каких только унижений прошел …
Итог , Я эту машину просто подарил и теперь счастлив …
Покупать Авто много больших сомнений , а ,,, побед , волг ,,, нет !!!
Я не понял,если не использую легковушку в коммерческих целях,то техосмотр можно не проходить.