Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів і моделей та інших прирівняних до них транспортних засобів.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, також представник КМУ у Верховній Раді Тарас Мельничук. “Спрощено процедуру державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, що надасть можливість отримувати зазначені послуги в електронній формі, зокрема шляхом скасування необхідності обовʼязкового проведення експертного дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів; установлення обовʼязковості проведення експертного дослідження виключно для транспортних засобів, які перебували в експлуатації за кордоном та підлягають першій державній реєстрації в Україні”, – написав Мельничук у своєму Телеграм-каналі.
Таким чином, процедура купівлі-продажу автомобіля стає ще зручнішою: необхідно записатися в електронну чергу на конкретно визначену дату й час (онлайн або через термінал) та отримати послугу, витративши лише близько 25 хвилин. Проведення експертного дослідження НЕ є обов’язковим (за винятком ввезення вживаних автомобілів із закордону вперше). Водночас за бажанням продавця або покупця можна провести експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів до нього з видаванням висновку експертного дослідження на бланку установи (вартість становить близько 320 грн). Експертний висновок діятиме 10 днів.
Які є ризики для покупця в разі, якщо не проводити експертне дослідження? Найчастіше трапляється підробка або заміна ідентифікаційного номера двигуна, шасі автомобіля. Такі дії потрапляють під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу). Санкція статті передбачає штраф від ста п’ятдесяти (201 300 грн) до двохсот п’ятдесяти (335 500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
Після повноцінного запуску послуги онлайн перереєстрації транспортного засобу (заплановано на вересень 2023 року) достатньо буде двох смартфонів (покупця та продавця) для здійснення перереєстрації (орієнтовно 15 хв) через застосунок Дія або Електронний кабінет водія. Після цього нові номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію можна буде забрати в зручному сервісному центрі МВС або замовити доставлення поштою чи кур’єром, без обов’язковості наявності висновку експертного дослідження, як планувалося раніше.
Переведення послуг у цифрову площину та створення умов мінімізації фізичних контактів громадян з представниками державних органів – створюють додаткові превентивні механізми боротьби з корупційними проявами.
Водійське посвідчення по-новому: іспити складає лише чверть кандидатів
Ще 39: в Україні зросла кількість камер фіксації порушень ПДР (де саме)