Нейробіологи з Університету Річмонда розпочали експерименти з пацюками та автомобілями ще у 2019 році. За ці п’ять років конструкція машин суттєво ускладнилася.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Про це повідомляє сайт TheConversation. “Ми з колегами створили наш перший автомобіль для гризунів із пластикового контейнера для круп. Після проб і помилок ми виявили, що щури можуть навчитися рухатися вперед, хапаючись за маленький дріт, який діє як педаль газу. І незабаром вони вже керували з дивовижною точністю”, – розповідає нейробіолог Келлі Ламберт.
Чотириногий водій, стоячи на алюмінієвій пластині, міг керувати машиною за допомогою трьох мідних дротів. Один провід відповідав за рух прямо, інший – праворуч, третій – ліворуч. У фіналі поїздки пацюка очікував смачний приз. Як і очікувалося, лабораторні щури, яких утримували в покращеному середовищі – з іграшками, простором і компаньйонами – навчилися їздити швидше, ніж щури у стандартних клітках. Це відкриття підтвердило ідею про те, що складне середовище покращує нейропластичність: здатність мозку змінюватися протягом життя у відповідь на вимоги навколишнього середовища.
Наразі цей дослідницький проєкт продовжується з новими вдосконаленими транспортними засобами для пацюків, розробленими професором робототехніки Джоном МакМанусом та його студентами. Ці оновлені електричні автівки із захищеною від щурів проводкою, міцними шинами та ергономічними важелями керування схожі на гризунську версію Cybertruck від Tesla.
Келлі Ламберт стверджує, що керування автомобілем позитивно позначилося на психічному стані тварин. Освоївши нову “професію”, вони стали більш стійкими до стресів і задоволені своїм життям. Щури відчували аналогічне відчуття власної значущості та ефективності у людей. Деякі пацюки навіть натискають важіль, перш ніж їхню машину поставлять на трасу, ніби вони з нетерпінням чекають поїздки.
Битва за екологію: лось атакував автомобілі у салоні BMW (відео)
Марк Цукерберг подарував дружині… мінівен Porsche, якого не існує