Генеральний директор та засновник корпорації Stellantis Карлос Таварес несподівано пішов у відставку, хоча його контракт діяв до 2026 року.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Про це повідомляється на сайті Stellantis. Заява Тавареса прозвучала через два місяці після попередження про зниження прибутку виробника автомобілів Jeep, Fiat та Peugeot, який цього року втратив близько 40% своєї вартості. Це демонструє труднощі, із якими стикаються автовиробники у процесі переходу на електромобілі.
Генеральний директор Stellantis та ключовий архітектор злиття PSA-FCA Карлос Таварес виступав за значні інвестиції у виробництво електромобілів у розмірі 50 млрд євро, прагнучи того, щоб до 2030 року в Європі доля електрокарів досягла 100% об’єму продажів корпорації.
Проте продажі не виправдали очікувань. Згідно з останніми даними Bank of America’s EV Tracker, у першій половині 2023 року Stellantis продав 173,4 тисячі BEV, а в першій половині 2024 року цей показник навіть впав до 157,7 тисячі, що на 9% менше, ніж торік. Крім того, експансія китайських автовиробників призвела до того, що частка Stellantis на світовому ринку електрокарів впала до 3,5% у першій половині 2024 року порівняно з 5,3% у першій половині 2023 року.
Ці труднощі призвели до падіння акцій Stellantis майже на 50% цього року та підірвали довіру до лідерства Тавареса. Голова ради директорів Джон Елкан назвав каталізатором відставки Тавареса “різні погляди” на напрям розвитку Stellantis. Після цієї новини акціі корпорації впали ще 7 відсотків.
Але на відміну від Stellantis Карлосу Таваресу не так вже й погано – він був найоплачуванішим керівником автомобільної галузі з компенсаційним пакетом у 36,49 млн євро.
Що далі? На перехідному етапі нещодавно створений виконавчий комітет очолить. Основним претендентом на пост генерального директора італо-французького автовиробника називається фінансовий директор Apple Лука Маестрі, який залишає свою посаду 1 січня 2025 року.
Довідка. Stellantis NV — транснаціональна корпорація з виробництва автомобілів, утворена у 2021 році в результаті злиття італійсько-американського автовиробника Fiat Chrysler Automobiles (FCA) з французькою Groupe PSA.
Корпорація володіє 14 брендами: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram Trucks та Vauxhall. У компанії, в якій працює 258 тисяч співробітників, представлена у 130 країнах з виробничими потужностями у 30 країнах. Минулого року вона продала 6,4 млн автомобілів.
На тлі непопулярних електрокарів: Volkswagen повертає у продаж найдешевшу модель
Настільки погані справи? Nissan звернувся за допомогою до Mitsubishi