Нові штрафи для водіїв: за що і скільки

0
673
штраф пдр
-->

Покарання за порушення Правил дорожнього руху можуть збільшити у декілька разів. Але не для всіх.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Група депутатів з Комітету Верховної Ради Україні з питань правоохоронної діяльності спільно з Міністерством внутрішніх справ та Патрульною поліцією зареєструвала законопроєкт №12172, який стосується безпеки дорожнього руху.

За словами одного з авторів документа, народного депутата Олександра Горенюка, запропоновано суттєво спрощений механізм, за яким порушників-рецидивістів, які постійно вчиняють небезпечні порушення ПДР, будуть посилено штрафувати або позбавляти права керування.

штраф пдр

Мета законопроєкту – зменшення кількості тяжких аварій внаслідок таких порушень ПДР:

  • проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги пішоходам на нерегульованих переходах,
  • проїзду на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника,
  • правил проїзду перехресть,
  • обгону та зустрічного роз’їзду.

Що пропонується:

  • Штраф за перше порушення протягом року залишається незмінним – 340 грн для порушення правил проїзду пішохідних переходів та ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах та 510 грн за проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил проїзду перехресть, обгону і зустрічного роз’їзду.
  • У разі вчинення будь-якого із перелічених порушень вдруге протягом року штраф становить 1020 грн.
  • У разі вчинення будь-якого із перелічених порушень втретє протягом року штраф збільшується до 2550 грн з позбавленням права керування від 6 місяців до 1 року.

Повноваженнями щодо розгляду справ та винесення постанов щодо повторного вчинення зазначених порушень протягом року після накладення штрафу наділяються Національна поліція та військова інспекція безпеки дорожнього руху ЗСУ.

Нагадаємо, що лише у 2023 році українських дорогах внаслідок ДТП понад 3000 людей загинули, а близько 30000 отримали травми.

Не бачиш різниці між 4WD та AWD? Опинишся за ґратами!

Пам’ятка водію: коли потрібно вмикати покажчик повороту, а коли ні

Підписано новий закон про автоцивілку: всі важливі зміни

Додати коментар