ГОЛОВНА ЕКСПЕРТ 5 причин вибрати вживаний KIA Picanto і пару аргументів цього не робити

5 причин вибрати вживаний KIA Picanto і пару аргументів цього не робити

0
kia-picanto

На вигляд несерйозна машина вимерлого у нас класу А. Проте дуже живуча – чи є сенс купувати?

Випускали в Кореї. Тридверна версія хетчбека трапляється рідко. Платформа успадкована у Picanto першого покоління і значних інженерних змін небагато.
При рестайлінгу (2015) машина отримала більш сучасну оптику та медіасистему. Стали можливі колеса R14 (штатні – R13). Інші зміни чисто декоративні.

֍ Несподівано надійні мотори. ֍ Непогана корозійна стійкість.
Хороша ергономіка, багате оснащення. ֍ Висока маневровість.
֍ Низькі витрати на утримання.

ЛКП та кузовне залізо тонкі та м’які. Салон просторий тільки спереду, багажник символічний. ֍ Просвіт при завантаженні становить близько 135 мм. ֍ Усі нерівності чути в салоні.

Базовий 1.0 (69 к.с.) – трициліндровий, але і 1.25 (85 к.с.) з нормальним числом циліндрів також шумний і докучає вібраціями. Заявлений заводом ресурс 200 тисяч км вважають заниженим – обидва агрегати здатні на 300-350 тисяч. Але бояться перегрівів і вимагають регулярного догляду, в тому числі промивання радіаторів і очищення паливної системи. А покажчика температури двигуна немає. Натомість є гідрокомпенсатори.

Навіть по фото ясно, що прилаштувати коліна непросто, а сісти втрьох – певна проблема, хоча три підголів’я.

Обидва мотори – з ланцюговим приводом ГРМ. Скарги на низький ресурс ланцюга були, але в більшості вони служать 200 тисяч км. Обом двигунам приписаний А‑95, і 92‑й дійсно краще не лити, тим більше літній машині.

З віком неминучі різні течі, які зазвичай стартують після 100 тисяч км. Можливі пробої високовольтних дротів. Будь-яких важких хвороб не виявлено, а випадки задир на 1.25 пов’язані з недбалою експлуатацією. Взимку двигуни все-таки краще прогрівати, хоча б пару хвилин. І заміна олії – строго за заводським розкладом.

Двигун 1.0 поєднується тільки з механікою M5EF2. Вона погано переносить буксування, на деяких примірниках підшипники починали гудіти при 100–120 тисячах км, також може заклинити диференціал. Ресурс, з усім тим, перевищує 200 тисяч.

За ті ж гроші

Дві третини машин на вторичці – 1.25 з чотириступеневим гідроавтоматом A4CF0. У нього величезний запас міцності за «залізом», але примхлива електрика. Не дуже живучи проводка соленоїдів, датчики частоти обертання валів і температури, що в результаті призводить до підгоряння масла і ремонту гідротрансформатора. Соленоїди самі по собі служать 5–8 років, але заміна їх порівняно недорога. Брудна олія швидко вбиває фрикціони. Попри все це, сервісмени відносять коробку до числа невбиваних.

Підвіска жорстка і короткохідна, але особливих турбот не доставляє. Стійки та втулки стабілізатора можуть здатися до 40–50 тисяч км, сайлент-блоки та кульові витримують 80—100 тисяч. До цього ж кордону нерідко втрачають властивості амортизатори – частіше задні. До кермового управління питань немає. Недостатній ресурс опор двигуна і коробки передач. Швидко зношуються гальмівні колодки та диски.

Крихітні акумулятори взимку при довгих простоях розряджаються, що викликає проблеми з пуском. На вторинному заводі багато машин 7–10 років з пробігами 30–50 тисяч км: вони жили в режимі коротких поїздок містом, що неминуче позначиться на стані основних агрегатів, які не встигали прогрітися до робочих температур.

2006 **** – водій/пасажир ****, дитина ***, пішохід ***

 

Наймасовіша пропозиція на вторинному ринку: Picanto 1.25 АКП

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Це спрацює: експерти розповіли, як побороти запотівання скла в автомобілі

Вживаний Ford Kuga: чи варто обирати турбований двигун та повний привід

Більше не потрібен: автомобіль, який назавжди залишає Європу

НЕМАЄ КОМЕНТАРІВ

Додати коментарСкасувати відповідь

Exit mobile version