Що робить качка на капоті? Загадкова Jeep-Спільнота

0
335
Jeep Community
-->

Автомобіль – це більше, аніж засіб пересування. З такою думкою погоджуються всі, але не всі можуть уявити собі масштаб цього “більше”.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Хочете відкрити для себе щось дійсно цікаве? Тоді ласкаво просимо до нового виміру цього поняття, до ком’юніті Jeep – дружньої спільноти власників автомобілів славнозвісного бренду.

Звичайно, саме ім’я Jeep не потребує особливого представлення. Воно настільки могутнє, що навіть стало загальним при позначенні автомобілів підвищеної прохідності. Потужний, надійний, витривалий – це все синоніми слова “Jeep”, яке світ знає ще з середини минулого століття. Єдине, що змінилося більш ніж за 80 років, це те, що колись Jeep був один і призначався виключно для військових потреб, а тепер маємо декілька різноманітних моделей, серед яких нескладно обрати ту, що полонить твоє серце.

Jeep Community

Тож повернемося до Jeep-ком’юніті. Це неформальний, але потужний рух, який об’єднує завзятих шукачів пригод в єдину велику родину. Та не обов’язково бути відчайдушним Біром Гріллзом, щоб стати її членом. У Jeep Community ви можете зустріти зовсім різних людей: від справжнісіньких шибайголов до поважних топ-менеджерів та керівників великих корпорацій. І в кожного є свій Jeep.

Але саме так влаштований і будь-який звичайний клуб любителів авто певної марки, скажете ви. Та це не звичайний клуб любителів авто певної марки. Це щось на кшталт невеличкої соціальної мережі, тільки в реалі. Щось на зразок таємничого братства із власною системою знаків та символів, але відкрите і демократичне. І дуже, дуже масове!
Нескладно здогадатися, що спільнота власників автомобілів бренду Jeep з’явилася на його батьківщині, у США. А найбільш відомими символами, за допомогою яких спілкуються учасники ком’юніті, стали Jeep Wave та Duck Duck Jeep.

Jeep Community

Jeep Wave – це самостійна субкультура взаємних привітань, якими користуються власники автомобілів Jeep. Є навіть декілька теорій, коли і як саме з’явилася ця хвиля.
Перша теорія стверджує, що корені тягнуться ще з часів Другої світової війни, коли на Willys MB, який вважається дідусем сучасних Jeep, на лінію зіткнення доставлялася зброя, боєкомплекти, харчі та пошта для солдатів. Звісно ж, кожна поява такого автомобіля у полі зору була справжнім святом для військових, тож вони по-дружньому віталися з водієм, підіймаючи долоні вгору.

Згідно з другою теорією, Jeep Wave розпочалася вже після Другої світової, коли солдати поверталися додому разом з тими позашляховиками, на яких вони долали складні фронтові шляхи. У мирній Америці водії «демобілізованих» автівок вітали одне одного, бо розуміли: за кермом зустрічного Willys MB, швидше за все, такий самий ветеран, твій побратим.

Jeep Community

Ну а третя теорія стверджує, що більш-менш сучасного вигляду Jeep Wave набула вже у 60-70-х роках минулого століття, коли стали масово купувати автомобілі Jeep. Зустрічаючи одне одного, власники автівок віталися, адже бачили перед собою людину із тим самим захопленням.

Тут треба розуміти, що «цивільні» автомобілі Jeep, які почали з’являтися якраз після війни, були для того часу чимось більшим, аніж автівками. Вони дозволяли своїм власникам вирватися з буденності, отримати неймовірні емоції та справжнє задоволення від життя. Людей переповнювали почуття, якими хотілося ділитися з іншими, тож лише одного вітального жесту вже не вистачало.

Jeep Community

Тому з’явилися інші. Наприклад, піднятий угору вказівний палець руки, що тримає кермо, означав комплімент: класний у тебе Jeep, друже! Підняті разом вказівний та середній пальці – це більш тепле, ніж зазвичай, вітання: як справи, друзяка? Якщо водій підіймав усі пальці, то це він запитував, як здоров’я твоєї матусі та сім’ї. Так, це Америка, і це просто питання-вітання, але виглядає зворушливо, чи не так?

А ось коли жоден палець не відривався від керма при роз’їзді із зустрічною автівкою, це, за кодексом справжніх джиперів, означає: «крутий у тебе Prius!»
Це, звісно ж, жарти, які дуже полюбляють незмінно веселі власники Jeep. Але у кожному жарті лише частинка жарту. Якщо власник зустрічного Jeep вітає когось іншого, а не тебе, це означає, що ти їдеш на «неправильній» тачці. І це вже не жарти!

Jeep Community

Співробітники компанії Extreme Terrain, що спеціалізується на різноманітних аксесуарах для тюнінгу, провели масштабне опитування, а саме запитали у власників автомобілів інших брендів (тобто не Jeep), що вони відчувають стосовно ком’юніті Jeep.

Виявилося, що кожен сьомий власник інших автомобілів відчував заздрість до цієї культури та спільноти! Близько 29% респондентів хотіли започаткувати подібні традиції у спільнотах власних марок автомобілів. Ба більше, майже половина опитаних власників Tesla (47%) оцінили культуру, подібну Jeep, та почали організовувати зустрічі з іншими власниками Tesla, щоб спробувати створити схожу спільноту. Кажуть, це не дуже спрацювало, бо вони ж не на джипах…

Jeep Community

А ось вам ще статистика від Extreme Terrain: найбільшу зацікавленість у культурі та спільноті бренду виявили власники таких автомобілів: Tesla (47%), Chevrolet (39%), Ford (30%), Toyota (27%) та Honda (теж 27%). Тобто навіть ті, хто не користується автомобілями бренду Jeep, були б не проти стати частиною спільноти, а 36% з них готові розглядати Jeep Wrangler як свій наступний автомобіль!

Людей приваблюють позашляхові можливості Jeep (54% опитаних), надійність та ліквідність (46%), культовий дизайн (45%). Кожен четвертий власник Tesla, як виявилося, вже придивлявся до Wrangler та особливо цікавився появою перспективного електричного позашляховика Wrangler EV.

Jeep Community

Але поки вони лише мріють про свій майбутній Jeep, ми продовжуємо нашу розповідь про оригінальні риси ком’юніті Jeep та власне Jeep Wave.
Із розвитком хвилі Jeep постало питання: хто саме заслуговує на найбільшу повагу, з ким треба вітатися першим? Тому почала створюватися справжня ієрархія власників Jeep. Вона враховувала, по-перше, модель та рік випуску автівки. Тож якщо ти їдеш на CJ, тобі першими салютують геть усі джипери!

По-друге, до уваги бралася ступінь чистоти позашляховика. Якщо він, як то кажуть, по вуха у багнюці, це означає, що його власник чудово розуміє, навіщо взагалі існують джипи, тож має почесне право зайняти найвищу сходинку в ієрархії.
По-третє, враховувався рівень тюнінгу та його доцільність. Навіть якщо в тебе лише правильний шноркель та колеса, ти заслуговуєш більшої поваги, аніж той, хто просто начіпляв безліч блискучих цяцьок по колу.

Jeep Community

До речі, про цяцьки – точніше, про іграшки. Саме їх використовують у другому найважливішому русі ком’юніті Jeep, який має назву Duck Duck Jeep. Це надзвичайний, неймовірний рух, який з’явився 2020 року, але вже набув шаленої популярності.
Його символом є… іграшкове каченя. І ось як це виглядає. Людина приходить до свого автомобіля на паркінгу і бачить на капоті маленьке гумове каченя, а під ним записка: «Привіт, мене звати Джекі. Я їжджу на Jeep Compass, але твій Wrangler дуже крутий! Завітай до нашого місцевого фестивалю Jeep неподалік Сан-Дієго». Тобто вас привітала та запросила на автомобільне свято зовсім незнайома людина, і просто тому, що ви обидва їздите на Jeep! А буває і без записки – тільки гумове каченя. Яскравий символ людяності, маленький подарунок від незнайомця.

Ці дива почалися всього три роки тому на АЗС у маленькому містечку провінції Онтаріо, що в Канаді. Жіночка на ім’я Елісон якось після сварки поклала гумове каченя на капот Jeep, що належить іншій людині, як знак примирення і свого доброго ставлення.
За класикою новоствореного жанру, гумове каченя було жовтого кольору, а позашляховик, на якому його частіше за все знаходили, був Wrangler. Але це тільки спочатку. Потім різноколірних каченят знаходили вже на будь-яких Jeep, навіть на дитячих із педальним приводом.

Таким чином учасники ком’юніті Jeep вітаються та висловлюють повагу і симпатію одне до одного. Як же мило це виглядає! Але й трошки дивно. Мабуть, все ж таки потребує відповіді питання: навіщо дорослі дядьки та тітоньки із таким задоволенням граються з гумовими каченятами?

Jeep Community

Ось як пояснив це відвідувач одного з численних американських фестивалів Jeep: «Ми робимо це, тому що любимо наші Jeep та пишаємося тим, що вони допомагають нам жити чудовим, повним пригод життям. Ми щиро радіємо тому, що інші власники автівок Jeep мають такий самий гарний смак, як і ми. Ми хочемо показати нашим друзям по ком’юніті Jeep, що любимо їх та піклуємося про них, тим паче якщо вони мають дуже крутий Jeep Wrangler. Але якщо ти на Jeep Compass ти теж наш друзяка! Бо одна з найважливіших переваг володіння будь-яким Jeep – це відчуття поваги, яку викликає твоє авто, а отже і ти сам. І це все лише доповнення до головного: приятелю, ти володієш найкращим позашляховиком у світі!

Що тут можна додати? Тільки те, що наразі автомобілі Jeep буквально отримали нове життя в Україні: сьогодні на нашому ринку відбувається масштабний перезапуск славнозвісного бренду. Ось, наприклад, київські дилери уже розпочали свою роботу та запрошують відвідати їх салони для особистого знайомства з актуальними моделями Jeep.

А взагалі-то будується велика дилерська мережа Jeep, де усі охочі можуть не лише стати власником легендарного авто, але й отримати належний рівень обслуговування за найвищими стандартами Jeep. Приєднуйтеся і ви до цієї неймовірної спільноти! А більше інформації про Jeep в Україні дізнавайтесь на офіційному сайті бреду.

До речі, по-справжньому добрі традиції не знають кордонів. І якщо якось зранку ви знайдете на своєму новенькому Jeep гумове каченя, то вже будете розуміти, що це означає.

Контакти салонів Jeep:
JEEP® ЦЕНТР КИЇВ «АВТОПАСАЖ» – Богатирська, 1а – (044) 228-72-72
JEEP® ЦЕНТР КИЇВ «ВІДІ ЧЕЛЕНДЖ» – Велика Кільцева, 60а – (044) 233-75-75
JEEP® АВТОЦЕНТР «ІЛТА НА ПЕЧЕРСЬКУ» – Залізничне шосе, 6 – (044) 390-97-77

Перший прийшов: названо ціни на новий кросовер Jeep в Україні

Легендарний позашляховик Jeep Wrangler стартує в Україні: подробиці та ціни

В Україні стартували продажі Jeep Grand Cherokee: подробиці та ціни

Додати коментар