Ціни на пальне в Європі летять униз. Чого чекати українцям

0
10618
Пальне
-->

Слідом за нафтою, ціни на яку падають через побоювання рецесії у світовій економіці, почали знижуватись ціни на автомобільне паливо.

Як повідомляє агенція Bloomberg, спекулятивні гравці роблять ставку на подальше зниження нафтового ринку: чисті «довгі» позиції на основні сорти нафти минулого тижня впали до мінімуму з 2020 року.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

За інформацією профільного сайту Enkorr, бензини у Середземномор’ї й портах північної Європи за тиждень (4-11 липня) здешевшали в середньому на $115/т, дизельне пальне — на $100/т. Вартість контрактів на бензини в північно-західному регіоні Європи за цей період знизилася на 8% (на $116/т), до $1 290/т. На стільки ж здешевшав бензин у середземноморському регіоні — з $1 330/т до $1 220/т.

Дизельне пальне у Середземномор’ї знизилося на $100/т — до $1 170/т, тоді як ціна на ДП у портах північної Європи за той же період просіла на $105/т (-8%), до $1 200/т. Ключовий чинник зменшення цін – падіння світової ціни на нафту в липні. Так, 6 липня ціна на нафту Brent на лондонській біржі ICE опустилася нижче за $100 за барель уперше з 25 квітня.

АЗСІ хоча постачання пального в Україну поступово зростає (подекуди навіть з’явився преміальний бензин), очікувати падіння цін на АЗС не варто. По-перше, у ціну бензину і дизпалива закладається складна логістика, що неабияк подорожчала. По-друге, учасникам ринку потрібно ще окупити витрати на техніку. Зокрема, мережа АЗС KLO збільшила парк бензовозів у 2,5 раза. До війни їх використовували тільки для перевезення пального від нафтобази до АЗК. А більшість обсягів нафтопродуктів доставлялось залізницею. Нині кожен бензовоз робить величезний шлях з Європи в Україну, який у середньому займає від 6 до 9 днів. А кожен автомобіль укомплектовано трьома водіями.

Утричі більше пального: але спочатку потрібно придбати борщ та каву

Що ллють на українських АЗС під виглядом А-92

Незабаром в Україну повернеться дефіцит пального

Додати коментар