Перший у світі: у серійне виробництво надійшов “сонцемобіль”

0
933
Електромобіль Lightyear 0
-->

Компанія Lightyear з Нідерландів розробила та відправила на конвеєр свій перший електромобіль із сонячними батареями.

Про це повідомляється на сайті автовиробника. Перший зразок “сонцемобіля” був представлений влітку 2019-го, але через пандемію випуск товарних машин розпочався тільки зараз – на фінському підприємстві Valmet.

Електромобіль Lightyear 0Серійна модель називається Lightyear 0 – це величезний ліфтбек довжиною 5083 мм та шириною 1972 мм. Площа сонячних батарей сягає п’яти квадратних метрів – фотоелементи розташовані на капоті, даху та п’ятої двері. А ще він є найбільш аеродинамічним серійним автомобілем в історії – з коефіцієнтом лобового опору 0,175. Для порівняння, в електромобіля Mercedes-Benz EQS цей показник складає 0,2. При цьому дорожній просвіт майже кросоверний – 183 міліметри.

Електромобіль Lightyear 0Lightyear 0 насамперед електромобіль, оснащений чотирма мотор-колесами, які в сумі видають 177 к.с. (1720 Нм). Під підлогою салону розташована тягова батарея місткістю 60 кВт·год, повного заряду має вистачити аж на 625 км пробігу за циклом WLTP. Час розгону до “сотні” – десять секунд, максимальна швидкість – 160 км/год.

Що стосується сонячної енергії, то потужність всіх фотоелементів на кузові складає 1,05 кВт. На перший погляд, небагато, але під час випробувань в Іспанії навесні та влітку сонячна батарея за світловий день забезпечила заряд акумулятора для пробігу у 70 кілометрів.Електромобіль Lightyear 0Цікаво, що в салоні “сонцемобіля” дисплеї заміняють не лише бічні, а й центральне дзеркало заднього виду. Інформаційно-розважальний комплекс працює під управлінням ОС Android та забезпечений екраном діагоналлю 10,1 дюйма.

Lightyear 0 вже можна замовити на сайті компанії, але ціна кусюча – 250 тисяч євро. Можливо через те, що виробництво – дрібносерійне. Втім, вже розпочалася розробка наступної “сонячної” моделі Lightyear 2, яка за розрахунками коштуватиме від 30 тисяч євро.

У Швейцарії заборонять електромобілі та сауни

Закип’ятити чайник та обігріти оселю: представлено новий Toyota Prius

Розміром із Таврію: представлено електромобіль ціною $10 тисяч

Додати коментар