Як економлять українські водії: цікаве опитування

0
833
Як економлять українські водії
-->

Українські водії змінюють власні звички через війну. Опитування понад 11 тисяч власників авто показало, що основне завдання сьогодні – зекономити.

Згідно з результатами опитування BlaBlaCar в липні 2022, в якому взяли участь понад 11 000 українських водіїв, майже половина українських водіїв їздять на дизелі, понад 66% хочуть або задумуються над купівлею електрокара або гібридного автомобіля. Також 42% водіїв зазначають, що стали їздити рідше через підвищення цін на пальне та надалі їздитимуть лише за нагальної потреби.

Вибір пального

Майже 50% опитаних українських водіїв є власниками дизельних автомобілів. Попри те, що ціна на дизельне пальне в Україні зараз є найвищою серед інших видів пального, легкові автомобілі на дизелі є більш економними у витраті палива (на 30–40%).

Ще 29% водіїв їздять на бензині, 17% користуються бензиновими автомобілями із встановленими газовими установками, 6% — автомобілі на газу і лише 1% — електромобілі.

Перехід на електрокари та гібридні автомобілі

За даними інституту досліджень ринку авто в Україні, з січня по червень 2022 року українці придбали 8,2 тисячі електромобілів. Цей показник на 29,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підвищення зацікавленості електричними автомобілями підтверджують і результати дослідження BlaBlaCar – понад 66% українських водіїв думають про купівлю електричних або гібридних автомобілів. Серед причин, які назвали водії:

  • 41% відповідей: Зростання цін на пальне
  • 36% відповідей: Економічна вигода від користування електромобілями

Серед електроавтомобілів, якими вже користуються на BlaBlaCar, найпопулярнішими є Nissan Leaf, Toyota Prius та Tesla.

Як економлять українські водіїПоїздок стало менше, більшість з них – по роботі та до рідних

Для 23% водіїв частота поїздок не змінилася, а понад 42% опитаних українців зазначають, що стали їздити рідше під час війни. Серед причин вказують ріст цін на пальне (52%) та зменшення потреби в регулярних поїздках (36% респондентів).

Переважно українці їздять по роботі (58%), побачитись з близькими (46%) та за волонтерськими потребами (14%). При цьому, ці поїздки як правило на довгі дистанції між містами України (49% респондентів).

Українці планують заощаджувати

Аби зберегти кошти, українці планують частіше пропонувати спільні поїздки у власному авто — майже 60% респондентів зазначили, що хочуть частіше брати попутників в подорожі, щоб компенсувати витрати на пальне. Ще 43% водіїв зазначили, що планують суттєво скоротити поїздки на авто та планувати їх лише за потреби.

Де живуть фанати дизеля та інші цікаві факти про українських водіїв

ТОП-5 вживаних авто на ринку України

Улюбленці злодіїв: які машини викрадають найчастіше

Додати коментар