$20 за годину паркування: Париж голосує проти кросоверів

0
207
traffic-in-paris
-->

Результати референдуму, проведеного днями у столиці Франції, показують, що мешканці мегаполіса хочуть зробити життя власників позашляховиків складнішим.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Про це повідомляє інформаційна агенція France24. Результати референдуму показують, що мешканці Парижа проголосували за підвищення втричі плати за паркування громіздких автомобілів.

Раніше ми повідомляли, що Європейська федерація транспорту та навколишнього середовища занепокоєна тим, що позашляховики стають занадто великими для європейських доріг і паркувальних місць.

Парижани проголосували за фактичне потроєння плати за паркування до 18 євро (майже 20 доларів) за годину в центрі міста та 12 євро (майже 13 доларів) в решті районів. Ці зміни не стосуватимуться житлових стоянок.

Слід зазначити, що рішення торкнеться не тільки кросоверів і позашляховиків. Власникам звичайних автомобілів вагою 1600 кілограмів або більше доведеться теж викласти додаткові гроші. Постраждають й електромобілі, маса яких перевищує 2000 кг. Але ті, хто живе або працює в Парижі, а також інваліди будуть звільнені від додаткового фінансового навантаження. Крім того, результати референдуму не вплинуть на таксистів, медичних працівників і торговців.

Paris Mayor Anne Hidalgo

Цікаво, що в референдумі брало участь лише близько 5,7 відсотка виборців – 78 тисяч осіб із загальної кількості 1,3 мільйона, прийшли до однієї з 39 кабін для голосування. Попри низьку явку, очікується, що рішення набуде чинності вже у вересні 2024 року.

Торішній квітневий референдум щодо заборони прокату електричних скутерів також не був популярним: у ньому проголосували лише близько 103 000 людей, що становить лише сім відсотків зареєстрованих виборців. Попри низьку явку, орендовані електричні скутери згодом були заборонені в Парижі.

Мер Парижа Анн Ідальго вважає, що деякі європейські міста будуть заохочені вжити подібних заходів: “Парижани зробили чіткий вибір… інші міста підуть за ними. Ми пишаємося тим, що поставили надзвичайно важливе екологічне питання. Це форма опору тут, у Парижі”.

В Європі можуть заборонити великі позашляховики і кросовери: названо причину

Євросоюз остаточно заборонив бензинові та дизельні автомобілі

Все дорожче і дорожче: чому з ринку зникають дешеві автомобілі

Додати коментар