Карлос Гон – колишній очільник альянсу між Nissan, Renault і Mitsubishi – втік до Лівану, щоб уникнути того, що він назвав сфальсифікованою системою правосуддя в Японії.
Нагадаємо, що восени 2018 року голову ради директорів Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона заарештували в Японії, звинувативши у серйозних фінансових порушеннях. У Nissan та Mitsubishi заявили, що Карлос Гон незаконно отримав $8,9 млн. У Renault також заявили, що Гон коштом компанії профінансував власне весілля у Версалі, потім знайшли порушення ще на 5 мільйонів.
Сидячи у в’язниці, Гон кілька разів намагався вийти на волю до суду під заставу, але йому постійно відмовляли. Потім за справу взявся легендарний адвокат Дзюн’їтир Хіронака на прізвисько Бритва (він виграв 99,9% справ) і 6 березня 2019-го Гон вийшов під домашній арешт із заставою 9 млн доларів.
А потім таємно у ящику (!) втік через Туреччину до Лівану, який не має угоди про екстрадицію з Японією. Він заявив, що втеча була виправданою, оскільки у Японії засуджують 99% підозрюваних – і це ставить під сумнів справедливість судової системи країни. Команда, що організувала втечу Гону, складалася з 10–15 осіб різної національності та була розділена так, щоб ті, хто виконує одне завдання, не знали, що роблять інші.
Пізніше Гон звернувся до французького суду з вимогою до Renault-Nissan виплачувати йому пенсію в розмірі 765 000 євро на рік. До того, як стати міжнародним втікачем, Карлос Гон вже був відомий як “руйнівник” автомобільної галузі – у хорошому сенсі. Він допоміг врятувати від банкрутства Nissan і просував електромобілі з самого початку розвитку цієї технології.
Ця детективна історія стала основою для документального серіалу “Wanted: The Escape of Carlos Ghosn”, який від сьогодні став доступним у сервісі Apple TV+.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
КрАЗ крутіший за Bentley: український військовий потролив росіянку
Місія нездійсненна: відео про жінку-водія, що розірвало соцмережі
Звірюга з 1970-х: автомобіль із 27-літровим двигуном, який не зміг злетіти