Звірюга з 1970-х: автомобіль із 27-літровим двигуном, який не зміг злетіти

2
17842
The Beast 197
-->

Єдиний у світі унікальний спорткар The Beast, який у реєстраційних документах чомусь записаний як Rolls-Royce, виставлений на онлайн-аукціоні Car and Classic.

Про це повідомляє портал MotorAuthority. Історія Beast (Звір) починається в 1966 році, коли Пол Джеймсон сконструював раму та придбав варіант авіаційного двигуна Rolls-Royce Merlin під назвою Meteor, який був розроблений для використання в танках.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

The Beast 197Він так і не завершив проєкт, зрештою продавши двигун і шасі британському механіку Джону Додду, який завершив конструкцію кузовом зі скловолокна у 1972 році.

The Beast 197Спеціаліст з коробки передач за фахом, він також модифікував 3-швидкісний автомат General Motors Turbo 400 для роботи з масивним V12. Вважається, що цей двигун без наддуву розвиває 750 к.с. в той час, як серійні версії Meteor з нагнітачем розраховувалися на 1500 к.с. Сам Додд заявляв про 950 к.с. та 1030 Нм крутного моменту. Під час тестів Королівського автомобільного клубу у 1973 році “Звір” досяг швидкості майже у 300 км/год.

The Beast 197Згодом автомобіль був пошкоджений під час пожежі, після чого оригінальний двигун був замінений на новий з ідентичними специфікаціями, а оригінальний кузов – на версію Shooting Brake.

The Beast 197Кумедно, що колись Beast мав решітку Rolls-Royce – на знак поваги до двигуна. Що не потішило компанію – вона подала на власника до суду та виграла його. Однак в британських реєстраційних документах автомобіль дотепер значиться як Rolls-Royce.

The Beast 1972Протягом багатьох років у автомобіля було чотири власники, всі вони – члени родини Додда. 9 березня цей унікальний спорткар виставлений на онлайн-аукціоні Car and Classic. В описі стверджується, що він все ще в робочому стані.

Дивіться, що відбувається у двигуні, коли водій тисне на газ

Названо ТОП-7 автомобілей з найнадійнішими двигунами

Перший легковий Мітсубіші: японський “Запорожець” Mitsubishi 500

2 КОМЕНТАРІ

  1. […] Єдиний у світі унікальний спорткар The Beast виставлений на британському онлайн-аукціоні Car and Classic. В описі стверджується, що він все ще перебуває у робочому стані, повідомляє видання Україна за кермом. […]

  2. …То есть получается что за время СССР и сегодняшней России НИ СОЗДАНО НИ ОДНОГО СВОЕГО ПОЛНОСТЬЮ легкового автомобиля…ВСЁ ВОРОВАНОЕ …..СТЫДОБА..А КРИЧИМ МЫ ПЕРВЫЕ…А МЫ КАК ВСЕГДА …В ОПЕ..

Додати коментар