Німеччина переконала Євросоюз не забороняти автомобілі із ДВЗ. Але є нюанс

0
740
honda-civic-type-r-exhaust
-->

Заборона на продаж автомобілів, оснащених двигунами на викопному паливі, має набути чинності з 2035 року. Внаслідок компромісу, досягнутого з владою Німеччини, Єврокомісія вже розробила поправки до законопроєкту.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Про це повідомляє агентство Reuters. Остаточне схвалення міністрами енергетики країн Європейського Союзу законопроєкту про припинення продажу нових автомобілів з ДВЗ у 2035 році було відкладено після того, як міністерство транспорту Німеччини в останню хвилину виступило проти.

На вихідних Європейська комісія уклала угоду з Німеччиною, запевнивши, що автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, які працюють у синтетичному паливі (e-fuel), будуть звільнені від заборони. Це дозволить виробникам продовжувати оснащувати машини ДВЗ, але заправляти їх бензином чи дизелем буде неможливо.

Mazda-e-fuelСинтетичне паливо виробляється шляхом синтезу вловлених викидів CO2 і водню, виробленого за допомогою чистої електроенергії. Вони вважаються вуглецево-нейтральними, оскільки CO2, що виділяється під час спалювання пального, врівноважується CO2, видаленим з атмосфери при виробництві палива.

Цікаво, що у додатку до законопроєкту прописано, що двигуни повинні розпізнавати тип палива і не працювати на звичайному бензині чи дизелі. Тож роботи інженерам додасться. Прихильниками використання синтетичного пального виступають Ferrari, Porsche, Mazda та низка інших автовиробників.

Очікувалося, що новий закон унеможливить продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в ЄС з 2035 року. Але виключення, якого домоглася Німеччина, є порятунком для традиційних транспортних засобів, хоча електронне паливо ще не виробляється у великих масштабах.

В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі

Skoda погрожує зняти з виробництва 3 моделі та закрити завод у Європі

Пальне очистилося: добрі новини з українських АЗС

Додати коментар