Під керуванням PlayStation: Sony презентувала свій перший автомобіль

0
272
Sony Honda Afeela
-->

На виставці споживчої електроніки CES 2024 в американському Лас-Вегасі компанія Sony Honda Mobility представила прототип своєї дебютної моделі.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Перший прототип майбутнього електромобіля Afeela японська компанія показала ще у 2020 році, а у 2022-му створила для його розробки та виробництва спільне підприємство з Honda, яке отримало ім’я Sony Honda Mobility (SHM).

Sony Honda Afeela

Цього разу прототип з’явився перед публікою в оновленому вигляді, наближеному до серійної версії, яка буде доступна для замовлення у 2025 році. Під час презентації на виставці CES 2024 продемонстровано керування прототипом за допомогою джойстика від Sony PlayStation 5.

Sony Honda Afeela

Оголошено також основні технічні характеристики. Габарити новинки становлять 4915х1900х1460 міліметрів при довжині колісної бази у 3 метри. Afeela має адаптивну пневмопідвіску, передня – на подвійних поперечних важелях, задня – багатоважільна.

Sony Honda Mobility співпрацюватиме з Microsoft у галузі штучного інтелекту, який вбудує у бортову операційну систему Afeela. Своєю чергою гіганти ігрової індустрії Epic Games та Polyphony Digital (розробник Gran Turismo) допоможуть у створенні графічної платформи та технологій доповненої реальності.

Sony Honda Afeela

Силова установка складається з двох електромоторів (по одному на вісь), кожен видає по 180 кВт (245 к.с.), у сумі виходить 360 кВт (490 к.с.). Місткість батареї – 91 кВт-год, запас ходу на одній зарядці не вказано. Заявлена максимальна потужність зарядки – 11 кВт змінним струмом та 150 кВт постійним.

Серійний електромобіль буде доступний для замовлення у 2025 році, роком пізніше Afeela надійде у продаж. Головні ринки збуту – Північна Америка та Японія. Виробництво, ймовірно, буде налагоджено на одному з американських заводів Honda.

Розміром із Таврію: представлено електромобіль ціною $10 тисяч

За ціною Дастера: Honda випустила свій найдешевший кросовер

Дешевше за Duster: стартують продажі електрокросовера за 12 тисяч доларів

Додати коментар