У Швейцарії заборонять електромобілі та сауни

0
3669
winter-electric-car
-->

Агресія росії викликала проблеми з електрикою не лише в Україні. Тотальне енергозбереження вводить Швейцарія, на черзі – Німеччина.

Про це повідомляє видання Focus. Завдяки гідроенергії Швейцарія має одне з найбільш екологічних джерел електроенергії в Європі. Але взимку країна імпортує велику кількість електроенергії – у 2021 році на рівні 5,7 млрд кіловат-годин, які надійшли в основному з Франції та Німеччини.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Але цієї зими через різке зменшення імпорту російського газу та нафти ці країни неспроможні задовольнити енергетичні потреби Альпійської республіки. Тому Швейцарія змушена радикально зменшити енергоспоживання.

blackoutРежим тотальної економії електроенергії зокрема передбачає віялові відключення світла та повну заборону експлуатацію електрокарів під час їхньої дії. Решту часу рекомендується обмежитися важливими поїздками – на роботу, в магазин за продуктами, до лікаря, до суду чи церкви. А дозволену швидкість на швейцарських автомагістралях знизять зі 120 до 100 км/год, що дозволить заощадити пальне в автівках з ДВЗ та заряд батарей електрокарів.

Більш того, планується використовувати пральні машини за температури води не більше 40 градусів і навіть заборонити використання у власних домівках сауни та лазні.

winter-electric-carНаразі у Швейцарії зареєстровано 110 тисяч електромобілів. Більшість із них власники заряджають вдома в гаражі за допомогою пристроїв потужністю до 22 кВт, що збільшує навантаження на побутову електромережу. Експерти радять швейцарцям не купувати цієї зими електромобіль, а якщо купувати, то тільки як другу машину.

Забагато генераторів: чи вистачить Україні пального і що буде з цінами

Половина чи більше? Скільки енергії втрачають батареї електрокарів у мороз

5 простих порад, як втримати автівку на снігу та льоду

Додати коментар