Життя бентежне: Land Rover припиняє своє існування

0
1806
land rover ending
-->

Концерн Jaguar Land Rover змінить назву та відмовиться від однієї зі своїх культових марок. Це стане частиною масштабного перетворення британського автовиробника.

Утворена після переходу двох компаній під контроль індійської Tata довга назва Jaguar Land Rover визнана неактуальною. Тепер концерн офіційно називається JLR – без розшифровки.

До того ж британський автовиробник перейде на систему прямого продажу – клієнти замовлятимуть автомобілі безпосередньо із заводу. При цьому автосалони фактично перетворяться у демонстраційну зону та пункт видачі покупцям замовлених машин.

Однак, ця система не торкнеться України – у нас, як і раніше, продажі здійснюватимуться дилером.

land roverПід скорочення потрапили й довгі назви моделей, наприклад, Land Rover Range Rover Velar SV Autobiography Dynamic. А сам бренд Land Rover незабаром стане частиною історії: замість нього у структурі JLR будуть одразу три окремі марки – Range Rover, Defender та Discovery.

На вершині позашляхової гами залишаться Range Rover і Range Rover Sport, що недавно змінили покоління, а до кінця року в гаму буде додана електрична версія. Молодші кросовери повністю перейдуть на суто електричну платформу EMA (Electrified Modular Architecture) – електромобілями стануть Discovery Sport, Range Rover Evoque та навіть Range Rover Velar. Під випуск цих машин до 2025 року переобладнають завод у Хейлвуді.

land roverМарка Jaguar після зміни концепції підніметься у сегмент Luxury і теж повністю перейде на електротягу. Вже у 2024 році з’явиться спортивний електричний седан із запасом ходу 700 кілометрів, побудований на новітній архітектурі Jaguar Electrified Architecture (JEA). Загалом протягом п’яти років дебютують три нові “зелених” моделі.

За планом до 2026 року у кожного з чотирьох брендів JLR буде щонайменше по одному електромобілю, а до 2036 року концерн повністю відмовиться від ДВЗ.

Більше не потрібен: автомобіль, який назавжди залишає Європу

Перший у світі 6-колісний Land Rover Defender виставили на продаж

У Японії випустили незвичайний гібрид Toyota та Jaguar

Додати коментар