Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради проект закону щодо перегляду окремих пільг з оподаткування.
Про це йдеться в законопроекті №7418, поданому до Верховної Ради у понеділок, 30 травня. В пояснювальній записці до проекту, внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд гривень. При цьому було завезено понад 119 тисяч автомобілів.
Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал
Суть законопроекту полягає у скасуванні нульового розмитнення впровадженого законом №2142 і повернення схеми розмитнення, яка діяла в Україні до початку війни. Зокрема, запропоновано скасувати безмитне ввезення в країну автомобілів для громадян. Водночас пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автівки, оснащені виключно електричними двигунами.
“В умовах воєнного становища, коли Україна має консолідувати всі доходи для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, які не є товарами першої необхідності та одночасно є бюджетоутворюючими, мають бути переоцінені та переглянуті”, – йдеться в пояснювальній записці.
На думку ж експертів Інституту досліджень авторинку, система оподаткування імпорту вживаних авто потребує комплексної реформи. Проаналізувавши проблеми на авторинку на шляхи їх розв’язання, збалансованим та компромісним рішенням було б скасування акцизного податку на всі види транспортних засобів як рудимент, що не відповідає практиці ЄС. А також спрощення процедур та автоматизація процесів під час імпорту.
Понад 100 000 авто: які машини везуть в Україну під нульове розмитнення
Безплатний сир: скільки реально коштує «нульове» розмитнення авто
Під час війни: в Україні хочуть збільшити штрафи за порушення ПДР