Купуємо авто з пробігом – на що дивитися, щоб не потрапити в халепу з покупкою

0
282
покупка бу авто
-->

При виборі авто з пробігом потрібно чітко розуміти, які моменти враховувати. Розкажемо, на що звернути увагу покупцю, щоб придбання не виявилося надмірно дорогим чи навіть збитковим.

Купівля авто з пробігом зі знанням справи – на що звернути увагу, щоб не обдуритись

Уживані автомобілі приваблюють потенційних покупців найширшим вибором, нижчою ціною та можливістю торгу. Навіть придбання авто, випущеного 1-2 роки тому, обійдеться в середньому на 20-25% дешевше за новий. При цьому ці плюси можуть нівелюватися серйозними проблемами, якщо не зважити на важливі нюанси, пов’язані з перевіркою машини.

Визначення юридичної чистоти

Вибравши екземпляр, що зацікавив, за оголошенням, потрібно дізнатися у продавця наявність документів — ПТС, СТС. Варто запросити колишній договір купівлі-продажу. Якщо ТЗ було куплено в кредит, необхідно попросити документи з підтвердженням факту погашення боргу.

Потім потрібно пробити авто за базами даних. Для економії часу краще звертатися до спеціалізованих онлайн-сервісів, що надають комплексний звіт з десятків позицій. Щоб отримати інформацію знадобиться VIN-номер, рідше за держномер.

У звіті надаються відомості про накладені обмеження, заставний, лізинговий або утилізаційний статус, наявність розкрадання, викрадення, роботу в таксі або каршерингу. Повинна насторожити інформація про колишнього власника юрособи — імовірно, машина активно використовувалася в комерційних цілях.

При цьому важливо розуміти, що жоден сервіс чи база даних не гарантує 100% юридичної чистоти. Іноді буває так, що колишній власник позичив під заставу машини, підтвердивши цей факт звичайною розпискою. Вона ніде не зафіксована та в базах не з’явиться. У разі судових розглядів обтяження можуть накласти на нового власника.

Додатковою гарантією стане запрошення продавця на реєстрацію автомобіля до ДАІ. Якщо процедура пройде без ексцесів і машина стане на облік у її юридичній чистоті, можна не сумніватися.

Діагностика техстану

Якщо до документів немає нарікань, потрібно погодити з продавцем діагностику у вибраному сервісі. Це також своєрідна перевірка — за відсутності серйозних проблем він погодиться без роздумів. Виявлення зношування, неполадок окремих вузлів стане серйозним предметом торгу.

Сервісмени оцінять бортову електроніку, силове встановлення, гальмівну систему, трансмісію, стан кузовних елементів. Чи визначать, чи потрапляв автомобіль в аварію. При виявленні факту відновлення після ДТП або серйозної поломки варто задуматися — ймовірно, авто ремонтували для вигіднішого продажу, а не в розрахунку на довгу їзду.

Купівля вживаної автівки в салоні

При зверненні до юросіб виникають свої нюанси. Якщо по телефону або на сайті повідомляється про привабливу ціну наявного нібито в наявності екземпляра, що цікавить, а при відвідуванні автосалону з’ясовується, що він на складі, біля банку, на іншій стоянці – краще відразу йти. Такі хитрощі вірна ознака, що на вас планую добре заробити, запропонувавши інші варіанти за набагато більшою ціною.

Нерідко доставлений авто має комплектацію, відмінну від описаної на сайті. Окремі компанії вимагають передоплату, яку не повертають після відмови від угоди. Інші пропонують підписати попередню угоду, в якій прописано сторонню юрособу і навіть беруть заставу під розписку.

Є схеми продажу лише у кредит із нібито солідною знижкою. Насправді вона компенсується численними допами та грабіжницьким відсотком банку. Втомлені або неуважні клієнти не турбують себе читанням багатосторінкових документів, підписують їх і прирікають себе на багаторічне рабство перед фінансовою організацією за автомобіль, що спочатку не планувався до купівлі.

Додати коментар