Легкий старт: чому Citroen e-C4 – найкращий спосіб пересісти на електрокар

0
1405
Citroen e-С4
-->

Як відомо, автолюбителі, що вже осягнули невідворотність прогресу, поділяються на дві групи.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Перші вже є власниками електрокара, розуміють різницю між кВт та кВт*год/100 км та, цілком імовірно, саме зараз підбирають собі нову модель електромобіля – приміром, на заміну якомусь «японцю» вельми похилого віку. Другі тільки починають опановувати нові терміни та цікавитися можливістю придбати перший у своєму житті електрокар. Скажемо одразу: новий Citroen e-С4 зможе з легкістю зацікавити і тих, і інших. Чому саме? Пояснимо трішки пізніше. А поки поділимося першим враженням від знайомства з цим чудовим електромобілем.

І це перше враження досить дивне, адже зовні у Citroen e-С4 майже ніщо не видає його електричну сутність! Більшість інших автовиробників або створюють електромобіль взагалі як окрему модель з притаманним лише їй дизайном, або використовують окремі специфічні деталі кузова. Наприклад, майже безпомилково розпізнати електрокар зазвичай можна за відсутністю радіаторної решітки, бо «електричці» в ній дійсно немає потреби: її мотор не виробляє стільки зайвого тепла, як звичний ДВЗ.

Citroen e-С4

Але Citroen e-С4 виглядає точнісінько як Citroen С4. Навіть радіаторна решітка у наявності. Хіба що блакитна літера «ё» на крилах та кришці багажника прозоро натякає: цей С4 не зовсім звичайний. Такий ось натяк, ювелірно тонкий.

Citroen e-С4

О’кей, якщо з першого погляду складно побачити в Citroen e-С4 саме електрокар, то що тоді можна побачити? Яскравий та стильний автомобіль, доволі місткий (довжина, ширина та висота сягають 4354, 1834 та 1522 мм відповідно), та ще й виконаний у надсучасному і дуже, як нам здається, вдалому форматі крос-хетча. Лінія даху плавно знижується у напрямку багажника, створюючи стрімкий, динамічний профіль, а значний кліренс обіцяє безпроблемне спілкування з міськими бордюрами та заміською пересіченою місцевістю. Так, це дуже практично, і лише кліренсом практичність Citroen e-С4 не обмежується. Подивіться на короткі звіси та захисний нефарбований пластик по нижньому контуру, який до того ж надійно вкриває двері та колісні арки. До речі, вдалі кольорові вставки перетворюють утилітарне за своєю суттю рішення на справжній елемент дизайну. Цей крос-хетч виглядає добре захищеним, але не брутальним.

Citroen e-С4

Ще у Citroen e-С4 гарненька світлодіодна оптика як спереду, так і позаду, і вона дуже ефектна. Передня вдало підкреслена хромованими смугами, що нібито розходяться в обидва боки від фірмового шеврона і сприймаються як його логічне продовження. Такі солідні блискучі «вуса», безсумнівно, роблять честь своєму володареві!

Citroen e-С4

Задні ліхтарі складаються з декількох окремих елементів, що не лише вражають глибиною 3D-ефекту, але й, поєднуючись та взаємно перетинаючись, утворюють справжній дизайнерський шедевр – настільки вражаючу задню оптику треба ще пошукати! Гадаємо, не буде перебільшенням стверджувати, що саме французька школа дизайну сьогодні є найсильнішою в автомобільному світі, а Citroen – один з найвидатніших її представників.

Citroen e-С4

Про це в черговий раз згадуєш, дивлячись також на 18-ті колісні диски Camelia – чи не найкрасивіші, що ви коли-небудь бачили на Citroen. Та, мабуть, чи не найкрасивіші взагалі.

Citroen e-С4

У салоні на позір теж важко знайти свідоцтва електричної природи цього автомобіля. Начебто справжнісінький С4, нічого особливого. Лаконічна, але інформативна панель приладів із найбільш нагальними показниками. Звичне «скло» проєкційного дисплея, що виїжджає з панелі приладів після натискання клавіші запуску. Навіть компактний та зручний перемикач режимів трансмісії, здається, такий самий, хоча ніякої коробки передач у Citroen e-С4, звісно ж, немає. Так, салон цього електрокара також старанно прикидається звичайним, і не дарма: це допомагає миттєво освоїтися у ньому тим, хто пересідає на Citroen e-С4 зі звичайного автомобіля.

Citroen e-С4

Звертайтесь до найближчого салону бренду та дізнавайтесь про всі переваги Citroen e-С4.

Але що таке та сама «звичайність» у розумінні Citroen? Це зручність, бездоганна логіка розміщення та ретельно вивірена ергономіка, коли все, що треба, знаходиш саме там, де очікуєш. А іноді знайдеться навіть те, на що не дуже очікуєш. Пам’ятаєте, у тесті флагманського кросовера Citroen C5 Aircross ми згадували про класні передні сидіння Citroen Advanced Comfort?

Citroen e-С4

 

Так ось, тут встановлено такі самі! Це сидіння, у яких використовується піноматеріал високої щільності та додатковий шар піни завтовшки 15 мм. Піна не деформується, тому крісла тривалий час зберігають форму та, відповідно, свої відмінні якості. Останні власна спина підтверджує одразу, тільки-но опиниться у їхніх лагідних обіймах. Різниця зі звичайними сидіннями у пружності та комфорті відчувається миттєво.

Citroen e-С4

Тут якраз варто згадати, що Citroen e-С4 пропонується лише у максимальному оснащенні Shine за 1 402 400 грн, тож має ще багато принад. Серед них мультифункціональне шкіряне кермо з підігрівом, оздоблення салону Urban Grey (комбінація тканини сірого кольору та текстилю чорного кольору з ефектом шкіри), навігаційна система, що постає у всій красі на сенсорному 10-дюймовому екрані. Передбачена також бездротова зарядка для смартфона, на яку без проблем вміщується навіть апарат з діагоналлю екрана 6,8 дюйма, та ще й у товстенькому захисному чохлі. А ще тут безліч систем допомоги водію у найсучасніших версіях. Приміром, адаптивний круїз-контроль з функцією Stop&Go бездоганно швидко та водночас плавно змінює швидкість у залежності від умов руху. Ба більше, він може самотужки змінювати встановлене вами значення максимальної швидкості на таке, що його вимагають дорожні знаки. Але самотужки не означає самовільно, тому що спершу система питає водія, чи згоден він на таку заміну.

Citroen e-С4

Згадаємо також системи попередження про зіткнення Forward Collision Warning та екстреного гальмування у міському циклі руху Video Automatic Collision Warning, адже Citroen e-С4 оснащено не лише радаром у передньому бампері, але й багатофункціональною камерою під вітровим склом.

Тому електрокар реагує не лише на автомобіль, що їде перед вами у швидкісному діапазоні 10-140 км/ч, а навіть на такий, що стоїть на світлофорі, до якого ви під’їзджаєте. Щоправда, лише якщо ваша швидкість не перевищує 80 км/год, хоча цього цілком вистачає в місті. Те саме стосується велосипедистів і пішоходів, але останніх цей електричний Citroen впевнено помічає, лише якщо рухається на швидкості до 60 км/год.

Citroen e-С4

Citroen e-С4 запропонує також систему утримання смуги руху Lane Keeping Assist, адаптивне дальнє світло, системи розпізнавання втоми водія та контролю сліпих зон, передні та задні датчики паркування (разом 12 сенсорів). Камера заднього виду? Звісно ж, у наявності.

Хоча цим може потішити своїх власників і звичайний Citroen С4 у топовому оснащенні. Тож, напевно, в електричному e-С4 повинні бути якісь особливості. Трішки освоївшись у салоні, починаєш їх бачити.

Citroen e-С4

Насамперед це додаткова інформація та сервіси для водія, які пов’язані саме з електричною сутністю Citroen e-С4. Достатньо натиснути клавішу на лівому підкермовому перемикачі, і панель приладів відобразить специфічну шкалу. Вона окрім запасу ходу та рівня заряду батареї відображує поточний напрямок енергетичного потоку: рекуперацію чи витрату, з акцентом на інтенсивність останньої – Eco чи Power. Але не обов’язково кожен раз стримувати свою праву ногу та, відповідно, витрату заряду батареї власною силою волі – для цього передбачені їздові режими. Максимально динамічний – це режим Sport, де ви отримаєте всі 115 кВт та 260 Нм, на які здатен електродвигун. Режим Normal запропонує 80 кВт та 220 Нм, а Eco – 60 кВт та 180 Нм. В автівок з ДВЗ зазвичай немає настільки чіткого розмежування по режимах. Зауважимо, що навіть на мінімалках Citroen e-С4 дає можливість без проблем триматися у ритмі міського транспортного потоку. Годі й казати про спортивний режим, у якому електрокар з легкістю демонструє паспортні 9,2 секунди до сотні при повністю зарядженій батареї.

Citroen e-С4

Ви вже зараз можете замовити власний практичний та дивовижний електрокар або обрати із доступних в Україні на онлайн-складі Citroen.

До речі, на скільки вистачає батареї? Паспортні дані – 420 км, на наш погляд, будуть доступними лише за ідеальних, майже лабораторних умов: якщо температура довкілля не потребуватиме охолодження чи нагріву салону, стиль водіння буде ну дуже розсудливим, а маршрут буде складатися переважно з затяжних спусків, на яких можна використовувати режим їзди В із підвищеним ступенем рекуперації.

Якщо на стиль водіння та наявність крутих гірок виробник вплинути не може, то про мінімізацію впливу високих або низьких температур він потурбувався. Адже Citroen e-С4 оснащено тепловою помпою! За принципом роботи вона дещо нагадує звичайний холодильник, хіба що контур не є повністю закритим, оскільки використовується у тому числі стиснене повітря з навколишнього середовища.

Помпа не лише мінімізує витрати енергії на охолодження чи нагрів салону, але й дозволяє запропонувати ефективне попереднє кондиціонування у заданий час доби. Окрім забезпечення комфорту ця функція дає змогу оптимізувати запас ходу, не збільшуючи нагрівання чи охолодження на етапі запуску, а також довести батарею до оптимальної температури перед заряджанням.

Citroen e-С4

До речі, на Citroen e-С4 встановлено найновішу батарею, що скоро з’явиться і на інших моделях концерну Stellantis, побудованих на платформі e-CMP. Змінився її хімічний склад: стало більше нікелю, менше марганцю та кобальту та, відповідно, збільшилася тривалість експлуатації та ємність, що досягла 54 кВт*год.

Повне заряджання батареї від звичайної розетки триватиме 11-20 годин, в залежності від потужності (3,2 чи 1,8 кВт відповідно). Якщо використовувати Wall box – настінний зарядний пристрій, то час заряджання зменшиться приблизно до 5 годин, адже бортове зарядне устаткування Citroen e-С4 має потужність 11 кВт. Ну а на швидкісних зарядних станціях можна поповнити заряд з 20 до 80 відсотків буквально за пів години, оскільки електрокар приймає постійний струм до 100 кВт.

Як їде Citroen e-С4? Без перебільшення – чудово! Він миттєво реагує на акселератор, надто в режимі Sport, завдяки новому гібридному синхронному електромотору HSM, що встановлено замість звичного PSM. Головна фішка HSM – повністю новий ротор, виконаний за технологією топологічної оптимізації. Це такий метод автоматизованого проєктування, що дає можливість досягти максимальної відповідності форми та функції виробу. До того ж виробник потурбувався, щоб магнітне поле ротора завжди було сталим. HSM – це найсвіжіше зі світу моди електрокарів, справжнісінький хай-тек.

Citroen e-С4

Серед чеснот Citroen e-С4 також слід зазначити майже безшумний розгін і відсутність вібрацій, що їх тою чи іншою мірою відчувають власники автівок з ДВЗ. Це ми підкреслюємо саме для тих, хто якраз розмірковує над тим, щоб пересісти зі звичайного автомобіля на електрокар. Адже ті, хто вже зробив це, чудово розуміють: ці переваги стосуються будь-якого електромобіля, не лише Citroen e-С4.

Але йому все ж таки пощастило отримати те, чого конкуренти не мають, і річ не тільки в надсучасному двигуні HSM. Citroen e-С4 може пишатися також ексклюзивною системою підвіски Citroen Progressive Hydraulic Cushions, яку виробник добряче відкатав та вдосконалив ще на своїх моделях з ДВЗ. Нагадаємо, що у системі використовуються два прогресивні гідравлічні відбійники в поєднанні з амортизатором і пружиною на кожному кутку автомобіля замість механічних упорів — один для стиснення, інший для декомпресії (або відскоку).

Підвіска працює у два етапи залежно від докладених зусиль. При легкому стисканні та розтисканні на більш-менш рівному асфальті пружина та амортизатор здійснюють вертикальні рухи без допомоги гідравлічних упорів. А якщо на дорозі раптом зустрінеться велика яма, пружина і амортизатор спрацьовують разом з гідравлічними компресійними або декомпресійними упорами, поступово уповільнюючи рух і згладжуючи поштовхи в кінці діапазону.

І це значною мірою відрізняє Citroen e-С4 від конкурентів, оскільки переважна більшість електрокарів здаються дещо жорсткуватими на ходу через специфічний розподіл маси. А Citroen e-С4 їде немов пливе! Це відчувається на будь-якому покритті, від ґрунту до бруківки, а надто при переїзді лежачих поліцейських. Пасажирів Citroen e-С4 вони майже не турбують.

Citroen e-С4

Що ж, саме час для підсумків. Citroen e-С4 без перебільшення один з найцікавіших електрокарів, які нам коли-небудь траплялися. Особливим його робить насамперед вдале поєднання надсучасних технологій електрокаробудування – новий двигун HSM та батарея, а також власні ноу-хау, які Citroen запозичив зі світу звичайних авто: підвіска Citroen Progressive Hydraulic Cushions та сидіння Citroen Advanced Comfort. І все це має працювати довго та надійно, запорукою чого є офіційний сервіс Бренду.

Чи не єдиний мінус – обмеження максимальної швидкості на рівні 150 км/год. Але для розсудливого власника це навіть не недолік – радше особливість. До того ж вона стає майже непомітною у величезній купі переваг Citroen e-С4.

Стильний, зручний, динамічний, з гарним кліренсом та містким багажником на 380 л, легкий у керуванні, з дуже-дуже комфортною підвіскою, цей електрокар вартий особистого знайомства з ним. Радимо завітати до найближчого салону Citroen та самим переконатися у цьому!

Могутній красень: нові причини зацікавитися Citroen C5 Aircross

Citroen офіційно представив найдешевший купе-позашляховик Basalt

Близький космос: відлітаємо на новому Peugeot 408

Додати коментар