Як вибрати правильну незамерзайку? Важливі поради

0
1026
омиваюча рідина
-->

Незамерзаючі рідини на основі метанолу нешкідливі (при використанні за призначенням) і допомагають зробити рух безпечним, а дозволені ізопропілові можуть підкласти свиню. Підтверджуємо це простим експериментом.

Незамерзаючих омиваючих рідин у продажу повно. Але практично всі вони взяті з однієї бочки зі смердючим ізопропіловим спиртом. І чим сильніше на вулиці мороз, тим гірше така незамерзайка поливає вітрове скло. І не тому, що замерзає.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Ми неодноразово розповідали, що всю справу в так званій кінематичній в’язкості рідини – в народі її називають плинністю. На морозі будь-яка спиртова незамерзайка стає більш в’язкою і важко протискується через вузькі канали сучасних форсунок. Однак різні спирти поводяться неоднаково. Найгірше – якраз ізопропіл, з якого всю незамерзайку і виготовляють. Найкраще – заборонений метанол, в’язкість якого при -20 ° C приблизно вчетверо нижче. У центрі в’язкості знаходиться харчовий етиловий спирт. Але він дорогий, оскільки оподатковується акцизами. А тому незамерзайку з нього ніхто не робить.

Омывайки
Етикетки на подібних баклажках жодної ролі не грають. Усередині – найкраща на сьогодні зимова омивайка на основі метилового спирту. І вона ж – заборонена незамерзайка! Орієнтовна кінематична в’язкість – 9,6 мм²/с.

Як і що перевіряємо?

Для демонстрації реальних здібностей нинішніх незамерзайок ми спорудили стенд, що дозволяє наочно оцінити дальність «стрільби» струменями різних спиртів. Як “зброю” взяли стандартну помпу, з якого пирскали омиваючими рідинами, охолодженими до –20°C. Дозволені незамерзайки у нас представляли рідини AGA і Fenom, метанольні – пара безіменних баклажок з ринку. Крім того, придбали ізопропіловий Nord, чиї в’язкісно-температурні характеристики, судячи з опису, повинні бути кращими, ніж у його побратимів за спиртом.

Омывайки
Наочно показати різницю у поведінці різних незамерзайок допомагає найпростіший стенд. Чим далі «постріл», тим краще омиваюча рідин поведеться на морозі.

Результати та роздуми

Кінематичну в’язкість незамерзайок ми заміряли неодноразово. Цей параметр описує час спливу певного об’єму рідини через канал заданого перерізу. Чим довше витікає, тим більше в’язкість і менше напір. Так у нас і вийшло: обидві метанольні рідини вистрілили приблизно на 30 см, а ізопропілові AGA і Fenom всього на 8 см. Посередині виявився Nord, що полетів приблизно на 16 см.

Результати наших випробувань були передбачуваними: масові незамерзайки начисто програли решті. Ми знову змушені констатувати сумний факт: на ринку омиваючих рідин без змін, а тому з приходом справжніх морозів більшість водіїв знову залишиться без чистого скла. Тому досвідчені водії змушені купувати метанольні незамерзайки на напівлегальних розвалах, а не в цивілізованих точках торгівлі.

Як варіант можна зробити омиваючу рідину своїми руками на основі етилового спирту (горілки), яка зберігає текучість навіть при 30 градусах морозу – на відміну від ізопропілового розчину.

Чи вмикати кондиціонер взимку – спростовуємо вічні міфи

5 простих порад, як втримати автівку на снігу та льоду

Як зробити, щоб склоочисник не примерзав – простіше не буває!

Додати коментар