Вбивця літаків, дронів та ракет: що може і як працює система ППО IRIS-T

0
894
ППО IRIS-T
-->

Новітнього зенітно-ракетного комплексу IRIS-T ще немає на озброєнні жодної з країн світу. Але в Україні він вже встиг надзвичайно гарно показати себе під час російських обстрілів.

За словами канцлера Німеччини Олаф Шольц система IRIS-T “може захистити велике місто”. Остаточні випробування були проведені лише наприкінці 2021 року, а у бундесвері ще не немає жодної такої системи.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Таким чином Україна стала першою країною у світі, на озброєння якої вона надійшла. Комплекс здатен уражати цілі на відстані до 40 кілометрів і на висоті до 20 кілометрів – це суттєво підвищить можливості української ППО щодо знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет.

ППО IRIS-TОсобливість системи IRIS-T (SLM) полягає в тому, що вона працює з різними радарами та може отримувати дані не тільки від того, яким комплектується.

Україна вже отримала німецький радар TRML-4D (Hensoldt), він здатний у режимі реального часу відстежувати понад 1500 цілей на відстані до 250 км.
Ракета комплексу має керований вектор тяги, який забезпечує більшу маневровність, внаслідок чого ракета витримує навантаження до 60G. Для порівняння, сучасний винищувач не може маневрувати з перевантаженнями понад 9G та не зможе ухилитися від неї. Інфрачервона головка здатна відрізняти теплові пастки від справжніх цілей. Сама ракета нічого не випромінює і ніяк не виявляє своєї присутності.

Основні характеристики ППО IRIS-T SLM:

  • дальність – до 40 км
  • висота запуску ракети – до 20 км
  • 8 ракет у пусковій установці
  • кут огляду радара – 360 градусів
  • сумісність з іншими ППО країн НАТО

Американський комплекс NASAMS є більш ранньою розробкою та використовують ракети як з інфрачервоним, так і радіолокаційним наведенням. Його ракети летять зі швидкістю до 1000 метрів на секунду і коштують від 700 000 доларів проти 430 000 доларів за ракету для IRIS-T.

При цьому, у системі NASAMS застосовуються радари, які за дальністю виявлення цілей поступаються німецьким. Тому стандартна батарея має відразу 8 радарів, тоді як батарея IRIS-T – лише один.

Використовувати такі ракети проти іранських дронів-камікадзе вартістю 30-40 тисяч доларів – недоцільно. А ось для знищення авіації агресора, “іскандерів” та “калібрів” вартістю кілька мільйонів – те, що треба. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, німецький комплекс ППО збиває 9 із 10 російських ракет.

ППО IRIS-TПри вартості 30 млн доларів комплекс NASAMS може прикрити площу у 362 000 квадратних кілометрів і збити одночасно 72 цілі. IRIS-T вартістю 140 млн євро закриває площу 196 квадратних кілометрів і збиває одночасно 24 цілі.

ППО IRIS-T
Системи IRIS-T SLM, які отримує Україна, ймовірно знято з експортної партії, виготовленої на замовлення Єгипту.

Перша одержана Україною система IRIS-T вже встигла показати себе з надзвичайно гарної сторони під час недавніх російських обстрілів. Німеччина обіцяє якнайшвидше поставити нам ще три таких комплекси.

ТОП-7 найдорожчої російської техніки, знищеної в Україні

Верхом на крані: як росіяни ЗРК Панцир по морю тягали

Вбивця дронів: Toyota Land Cruiser перетворили на 6-колісний броньовик

Додати коментар