Верхом на крані: як росіяни ЗРК Панцир по морю тягали

0
4587
Острів Зміїний Панцир
-->

Історія про те, як друга армія світу доставляла на острів Зміїний засоби протиповітряної оборони. До цього ЗСУ знищили спочатку зенітний ракетний комплекс Тор-М, а потім Тор-М2 разом із транспортом, який його перевозив.

Про це розповів депутат думи андрій гурулев, хвалячись “кмітливістю” російських вояк. Після цього командування чорноморського флоту росії вирішило перевозити ракетно-гарматні комплекси Панцир-С вартістю кожний від 13 до 14,7 мільйона доларів США… десантними катерами. Але тут виникла проблема: більшість цивільного екіпажу судна відмовилися виходити в море через “отсутствие социальных гарантий”, не було жодного кранівника. Тоді заступник командувача чорноморського російського флоту генерал-майор Михайло Ясніков особисто прибув до місця проживання одного з кранівників і переконав його в “життєво важливій необхідності” у виконанні цього завдання. Спочатку вертольотом, а потім катером вони разом прибули на плавучий кран.

Острів Зміїний ПанцирВже при завантаженні комплексу у відкритому морі за допомогою самохідного плавучого крана “СПК-54150” несподівано (!) виявилося, що десантний катер не розрахований на таку велику вагу і може затонути. Було ухвалено “геніальне” рішення: закріпити борти катера стропами крана, щоб унеможливити загрозу перекидання і йти до острова Зміїний на крані.

Острів Зміїний ПанцирАле й тут 9 із 12 цивільних членів екіпажу відмовилися через “отсутствие социальных гарантий”, у тому числі єдиний кранівник. Тоді “героїчний” генерал-майор Ясніков “в течение часа прошел обучение работе на крановой установке” та взяв всю матеріальну відповідальність на себе. Якось ця неприродна зв’язка дошкандибала до острова, але Панцир прожив на Зміїному недовго і вже наступного дня був знищений ударом ЗСУ.

А 30 червня друга армія світу урочисто оголосила, що виводить з острова гарнізон (техніки, мабуть, не залишилося зовсім) – “на знак доброї волі”. Які саме завдання вона там виконала, залишається невідомим.

ТОП-7 найдорожчої російської техніки, знищеної в Україні

Росіянам пообіцяли 300 тисяч Москвичів щорічно. На черзі Жигулі та Волги

Будуть їздити на баранках: росія залишається без шин

Додати коментар