Доведено, що виробничі викиди при хромуванні деталей у 500 разів токсичніше за дизельне пальне.
Європейський Союз запропонував ввести з 2024 року заборону хромування, пише видання Autocar. Доведено, що виробничі викиди при хромуванні у 500 разів токсичніше за дизельне пальне – викликають серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема, провокують рак легенів.
Окрім надання сріблястого відтінку автомобільним деталям, хром широко використовується в повсякденному побуті, включаючи кухонні раковини, освітлювальні прилади та компоненти, які мають бути стійкими до іржі, наприклад шасі літаків та рибальські снасті.
Рівень токсичних викидів при хромуванні можуть зменшити хімічні депресанти диму, але вони містять перфторалкільні та поліфторалкільні речовини (PFAS) – ще одну дуже токсичну речовину.
Очікується, що заборона хромування суттєво вплине на дизайн автомобілей (особливо преміальних), якщо не буде знайдено альтернативний матеріал з аналогічними якостями.
Однак головний дизайнер Renault Жиль Відаль вважає, що навіть якщо будуть знайдені альтернативи, це потребує значного часу на їх дослідження з погляду безпеки для здоров’я.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі
Усі страшненькі окрім двох: названі найкрасивіші автомобілі у світі