Блищати не буде: в Європі хочуть заборонити хромовані деталі

0
564
chrome-parts
-->

Доведено, що виробничі викиди при хромуванні деталей у 500 разів токсичніше за дизельне пальне.

Європейський Союз запропонував ввести з 2024 року заборону хромування, пише видання Autocar. Доведено, що виробничі викиди при хромуванні у 500 разів токсичніше за дизельне пальне – викликають серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема, провокують рак легенів.

Окрім надання сріблястого відтінку автомобільним деталям, хром широко використовується в повсякденному побуті, включаючи кухонні раковини, освітлювальні прилади та компоненти, які мають бути стійкими до іржі, наприклад шасі літаків та рибальські снасті.

chrome-partsРівень токсичних викидів при хромуванні можуть зменшити хімічні депресанти диму, але вони містять перфторалкільні та поліфторалкільні речовини (PFAS) – ще одну дуже токсичну речовину.

Очікується, що заборона хромування суттєво вплине на дизайн автомобілей (особливо преміальних), якщо не буде знайдено альтернативний матеріал з аналогічними якостями.

Однак головний дизайнер Renault Жиль Відаль вважає, що навіть якщо будуть знайдені альтернативи, це потребує значного часу на їх дослідження з погляду безпеки для здоров’я.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі

Усі страшненькі окрім двох: названі найкрасивіші автомобілі у світі

Просто відпад: як виглядає інтер’єр нового Peugeot 3008

Додати коментар