У Китаї представили автомобіль, що може не лише їздити, а й літати

0
549
2023-GAC-GOVE
-->

Китайський автомобільний концерн Guangzhou Automobile Group презентував своє бачення автомобільного транспорту майбутнього. Політ флайкара вже продемонстрували наживо.

Про це повідомляє агенція Asia Nikkei. Китайський державний автовиробник Guangzhou Automobile Group (GAC) представив концепцію летючого автомобіля, яким також можна керувати вулицями.

2023-GAC-GOVEКитайський GAC представив летючий автомобіль, який може подорожувати як по дорозі, так й в повітрі. Одномісний безпілотник під назвою GOVE поєднує в собі пасажирський дрон, оснащений шістьма лопатевими гвинтами, та чотириколісне шасі для пересування по дорогах. Дрон і шасі роз’єднуються перед польотом.

2023-GAC-GOVEДля руху гібридний автомобіль використовує водневий двигун та електромотори. Шасі можна керувати дистанційно, тобто воно може самостійно заряджатися, поки ви перебуваєте в повітрі. Політ флайкара вже продемонстрували наживо китайським журналістам.

2023-GAC-GOVEПопри те, що в Китаї все частіше використовують дрони для фотографії та сільського господарства, у країні ще немає правил щодо використання пасажирами. Автовиробник очікує зростання попиту на летючі автомобілі у південному Китаї, де великі міста, такі як Гуанчжоу, Шеньчжень, Гонконг і Макао, зосереджені поблизу моря та великої дельти річки. Але такі деталі, як ціни та терміни виробництва GOVE, поки ще оголошені.

2023-GAC-GOVEІнші великі компанії, такі як Hyundai, Rolls-Royce, Volkswagen та Airbus, теж експериментують з концепцією електричних дронів вертикального зльоту і посадки для пасажирських перевезень.

За прогнозами Hyundai, внутрішньоміські повітряні перевезення пасажирів не за горами: вони можуть стати доступними до кінця десятиліття. Наразі південнокорейський автогігант веде переговори з британським урядом щодо запуску флайкарів. Йому вже вдалося домовитись про створення злітно-посадкового центру під назвою Air One.

Недодумали: що дратує у сучасних автомобілях

Скільки електромоторів потрібно поміняти на Tesla, щоб проїхати 1,7 млн км

Новий кросовер Mazda витратить 1 літр пального на 100 км

Додати коментар