У Європі заборонили випуск авто із двигунами внутрішнього згоряння. Але не всім

0
2974
ban new combustion cars
-->

Європейський парламент схвалив закон про заборону продажів нових автомобілів з ДВЗ із 2035 року. Однак опір з боку низки країн змусив парламентаріїв піти на компроміс та запровадити деякі винятки.

Про це повідомляє Automotive News Europe. Згідно з регламентом, до 2035 року автовиробники мали досягти 100-відсоткового скорочення викидів CO₂ – це унеможливить продаж нових транспортних засобів, що працюють на викопному паливі, у 27 країнах Євросоюзу. Перехід буде поетапним: до 2030 року виробники повинні знизити обсяг CO₂ на 50—55 відсотків від рівня 2021 року.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Постанову яка кардинально змінить автомобільну промисловість Європи, схвалили 340 парламентаріїв, тоді як 279 висловилися проти. Прийняттю документа передували довгі суперечки між законодавцями, автовиробниками та деякими країнами – в результаті європейська влада пішла на деякі поступки.

ban new combustion carsТак, заборона не торкнеться дрібносерійних виробників, які випускають менше ніж 1 тисячу машин на рік. А за обсягів виробництва 1—22 тисяч можна буде отримати відстрочку, але тільки до кінця 2035 року. Наприклад, нею зможе скористатися Lamborghini, яка торік продала рекордні за свою історію 9233 автомобілі по всьому світу.

Більшість автовиробників заздалегідь готуються до нелегких змін та вкладаються в електрифікацію. Наприклад, концерн Ford збирається припинити випуск популярних Fiesta та Focus – до 2030 року у його європейській лінійці залишаться лише електрокари.

У Швейцарії заборонять електромобілі та сауни

Коли ремонт авто дорожче самого авто: реальний випадок

Коли ремонт авто дорожче самого авто: реальний випадок

Додати коментар