Обмін водійського посвідчення – не для всіх: кому відмовляють

Менш ніж за місяць українці подали через "Дію" понад 41 тис. заявок на обмін або відновлення посвідчення водія.

0
5914
Авто Дія
-->

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України. З 23 травня, коли онлайн-послугу було запущено в Дії, вже оформлено 41 229 заявок на обмін або відновлення посвідчення водія. 32 292 заявок – на отримання фізичного посвідчення водія у зручному для замовника сервісному центрі МВС, а 8 937 – з отриманням виключно Е-посвідчення водія, тобто в електронній формі без використання пластикового бланка.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Майже 6000 заявок було відхилено сервісними центрами. Варто наголосити, що обмін виданого вперше посвідчення водія, на 2 роки, можливо виключно після закінчення строку його дії, а не раніше. При цьому у водія має бути не більше 2 адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України, щоб такий обмін відбувся без складання іспитів.

Авто ДіяЯкщо ж порушень правил дорожнього руху і правил паркування було більше, то такому водію потрібно знову скласти іспити в сервісному центрі МВС і тільки тоді отримати посвідчення з терміном дії 30 років, а не 2 роки. Також слід пам’ятати, що при зміні особистих даних: ім’я, прізвище, по батькові чи стать – потрібно долучати скани документа, який підтверджує цю зміну (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу). Лише нового паспорта не достатньо для схвалення заявки на обмін водійського.

Якщо говорити про статистику виданих сервісними центрами МВС Е-посвідчень, то їх успішно видано 6 946 загалом по Україні. Це віртуальні посвідчення водія, які формуються на електронних бланках зі своєю серією та номером. Міжнародне законодавство поки не регулює їх використання, але Україна стала тою державою, де можна відмовитись від пластикового бланка.

Стало відомо, коли водій може відмовитися від огляду на стан сп’яніння

Водійське посвідчення по-новому: іспити складає лише чверть кандидатів

Автоцивілка – вдвічі дешевше або безкоштовно: названо умови

Додати коментар