Перевірка знань ПДР: підступний обгін, багато хто помилиться

0
89535
ПДД

1. Позначте свій варіант, правильну відповідь дивіться на наступній сторінці

На трасі ви упираєтеся в низку повзучих вантажівок. І ось легковики починають йти на обгін, причому майже одночасно. Чи можна водієві білого автомобіля розпочати обгін, як на малюнку?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

2. Відповідь на завдання

Правильна відповідь: 3

ПДР не забороняють обгін кількох транспортних засобів поспіль. Тобто обігнати одразу дві вантажівки (і більше) можна. Головне, щоб після закінчення обгону ми змогли заздалегідь повернутися в смугу, що раніше займалася.
Тепер подивимося, що кажуть Правила про обгін «змійкою» чи колоною. Це коли одразу кілька автомобілів виїжджають на зустрічну смугу, випереджаючи тихоходи. Основний пункт, яким ми керуємося, це пункти 14.2 та 14.6 ПДР, де встановлені спеціальні заборони для обгону. Обганяти не можна, якщо:
  • Транспортний засіб, що рухається попереду, здійснює обгін або об’їзд перешкоди. Тут мають на увазі подвійний обгін. Наприклад, водій білого автомобіля почав би випереджати ще й червоний автомобіль.
  • Транспортний засіб, що рухається попереду по тій самій смузі, подало сигнал повороту наліво. У нашому варіанті вантажівки їдуть без увімкнення покажчика повороту.
  • Наступний за ним транспортний засіб розпочав обгін. Таких за умов завдання також немає.
Виходить, обганяти можна і жодних заборон тут немає? Майже. Річ у тому, що в пункті 14.2 додатково уточнюється: водій повинен переконатися в тому, що смуга зустрічного руху, вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані, а також що після обгону він зможе, не створюючи перешкод транспортному засобу, що обганяється ним, повернутися на займану смугу.

Проверка знаний ПДД: виноват беспечный водитель или дерзкий мотоциклист?

Проверка знаний ПДД: трое у перекрестка. Кто проедет первым?

Проверка знаний ПДД: что делать, если грузовик мешает обгонять?

Додати коментар