Чи можна отримати посвідчення водія в Україні без навчання в автошколі

0
491
посвідчення водія
-->

Розповідаємо усі подробиці щодо отримання першого водійського посвідчення, яке видається строком на два роки.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Про це йдеться у роз’ясненні Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України. Щоб скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС, не обов’язково проходити навчання в автошколі. До теоретичного іспиту можна підготуватися самостійно. Майбутні кермувальники, які вирішили самостійно опанувати теоретичний матеріал, можуть вчити теорію відповідно до тем типової навчальної програми. Також можна скористатися онлайн-тренажером із ПДР на сайті Головного сервісного центру МВС. Він відображає всі питання, які будуть на іспиті.

Для складання теоретичного іспиту необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено. Наступна спроба буде можлива не раніше, ніж через 10 днів. Особи, які проходили теоретичну підготовку в автошколі, можуть складати теоретичний іспит протягом року, допоки дійсне свідоцтво про завершення навчання.

посвідчення водія

При цьому скласти практичний іспит без навчання в автошколі – неможливо. Для цього потрібне свідоцтво про закінчення практичного навчання. Цей документ навчальний заклад направляє до сервісного центру МВС.

Кількість практичних годин, необхідних для набуття навичок керування транспортними засобами різних категорій, визначається типовою навчальною програмою підготовки та перепідготовки водіїв. Наприклад, майбутній водій категорії В повинен пройти не менше, ніж 40 годин практичних занять на машині з механічною коробкою передач, та не менше, ніж 38 годин – на машині з автоматичною коробкою передач.

Для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки. У разі, якщо кандидат у водії не склав практичний іспит у сервісному центрі МВС, то наступна спроба може бути не раніше, ніж через 10 календарних днів. Медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом для складання іспитів має бути дійсною, інформація про стан здоров’я – актуальною. Перше водійське посвідчення видається строком на два роки.

Пам’ятка водію: коли потрібно вмикати покажчик повороту, а коли ні

Не тільки за кордон: в Україні забороняють виїзд легковикам за межі області

Чи можна отримати в Україні права водія та зареєструвати автівку без дозволу ТЦК

Додати коментар