Чи треба запастися пальним: що буде з цінами після атак на інфраструктуру України

0
432
АЗС
-->

У багатьох автомобілістів виникає цілком слушне питання – чи буде дефіцит пального та його різке подорожчання через проблеми з електрикою?

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Відомий експерт з енергетичних питань та директор ТОВ “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн налаштований досить оптимістично. За його словами, з того часу, як у 2022 році побудували нову систему забезпечення нафтопродуктами, ринок живе у стані перманентного профіциту всіх видів пального.

“Все частіше доходить до абсурду, коли гуртові ціни продажу нижче за собівартість. Останнім часом ця “хвороба” загострилася. Одні контори банкрутують, на їх місце одразу приходять інші. Маю зізнатись, але мені не знайомі 80% назв поточних імпортерів дизпального та скрапленого газу. Це сотні компаній, хто вони?!” І це відбувається попри заблокований польській кордон, а також атаки по нафтобазах, які, на жаль, тривають. Тільки протягом останнього місяця згоріло три термінали.

АЗС

“Тому уявити відчутний дефіцит бензину, а тим більше дизелю мені дуже складно. Є де купляти, є чим привезти. Щодо цін, то їхній злет може статися лише через нестачу, якої не очікується й не прогнозується. А діжечка пального “про запас” ніколи не завадить, знаємо з 2022 року”, – наголошує експерт.

Коливання цін на українських АЗС в обидва боки можливе, але залежить від світових цін на нафту, а також курсу долара до національної валюти.

З 1 липня та щороку: в Україні підвищать акцизи на пальне

Потужний 1 літр: названо найекономніші та ненажерливі автомобілі

Брехня та економія: проведено великий тест щодо реальних витрат пального 13 автівок

Додати коментар