Новий рік – нові штрафи. В Україні посилять покарання за перевищення швидкості та шини

0
753
літні шини взимку
-->

У Верховній Раді пропонують карати водіїв за літні шини взимку та перевищення середньої швидкості – як у низці країн Європи.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Відповідний законопроєкт №11029 від 20.02.2024 року вже зареєстровано та передано на розгляд профільного комітету Верховної Ради. Законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України “Про дорожній рух” розроблено групою депутатів за участю Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

Зокрема, за експлуатацію транспортного засобу із шинами, які не відповідають вимогам Правил дорожнього руху щодо сезонності пропонується карати штрафом у розмірі 100 неоподатковуваних мінімальних доходів (1700 грн). За повторне порушення — штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400 – 8500 грн) з позбавленням водійських прав на 3-6 місяців. Наразі законодавство не забороняє використовувати літні шини взимку.

перевищення швидкості

Також законопроєктом передбачено відповідальність за перевищення середньої швидкості руху на певній ділянці дороги. Середньою швидкістю визначається приладами контролю дотримання ПДР з функціями фото/відеофіксації за принципом “відстань/час”.

Впровадження системи “секційного контролю швидкості” за думкою авторів закону дозволить значно знизити аварійність на дорогах та забезпечить ефективніший метод ідентифікації порушників та притягнення їх до відповідальності. Як зазначено в пояснювальній записці, подібний метод визначення середньої швидкості працює в Німеччині, Австрії, Польщі, Нідерландах, Італії та Швейцарії.

Штрафи за перевищення середньої швидкості руху пропонуються такі самі, як і за звичайне порушення швидкісного режиму: 340 гривень за перевищення на 20 км/год та 1700 гривень за перевищення на 50 км/год.

Пам’ятка водію: коли потрібно вмикати покажчик повороту, а коли ні

Термін дії водійських посвідчень обмежать кількома роками

В Україні заборонять поліції ручне вимірювання швидкості автомобілей

Додати коментар