Повернення акцизу: Мінекономіки дало прогноз щодо цін на пальне

0
407
ціни на пальне
-->

Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін розповів, як повернення акцизів на моторне паливо позначиться на роздрібних цінах АЗС.

Своїми думками високопосадовець поділився в ефірі загальнонаціонального телемарафону. За словами першого заступника Міністра економіки Дениса Кудіна, зростання цін на пальне після повернення акцизів не очікується завдяки падінню цін на нафту на світових ринках.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

“Час для часткового повернення акцизів обрано вдало. Оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни. Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до існуючої ціни без її збільшення. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчий перспективі ми не очікуємо”, — заявив він.

Згідно з розрахунками, повернення акцизу додає до ціни палива 3,5-4 грн за літр, тоді як ціна на нафту за останні три місяці впала зі $120 до $88 за барель. Цей фактор дає можливість отримати потенційне зниження собівартості виробництва пального. Є ще один фактор – це національна валюта, яка після оновлення фіксованого курсу на початку літа, залишається на нинішньому рівні.

Також Денис Кудін підкреслив, що дефіциту пального найближчим часом на роздрібному ринку не очікується: “Ринок наразі повністю забезпечений пальним. Ми спостерігаємо навіть профіцит нафтопродуктів – оператори зуміли накопичити резерви та запаси, яких не вистачало в період дефіциту. Сьогодні відбулась повна диверсифікація постачання, і Україна – це перша країна в Європі, яка повністю відмовилась від російських нафтопродуктів”.

Нагадаємо, що 21 вересня Рада прийняла законопроєкт №7668-д про повернення акцизів на моторне паливо: ставки акцизу на бензин та дизель – €100 за 1000 літрів, на скраплений газ, бутан та ізобутан – €52/1000 л, на альтернативне моторне паливо – €100/1000 л. ПДВ для усіх видів палива залишається на рівні 7%. Наразі документ находиться на підпису у Голови Верховної Ради.

В Україні катастрофічна ситуація з якістю пального: де безпечно заправлятися

Нові податки на пальне: коли підвищаться ціни на АЗС

Складають списки: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ

Додати коментар