Правила змінено: як не отримати штрафи з 1 травня

0
426
ПДР поліція
-->

З метою наближення українського законодавства до законодавства Європейського Союзу Кабінетом міністрів України внесено зміни до ПДР.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Нові правила дорожнього руху вже набули чинності, а разом із ними й покарання за їх порушення. Йдеться про ввімкнене світло фар, безпеку дітей та заборону зупинятися на узбіччях доріг.

Раніше водії поза населеними пунктами повинні були вмикати денні ходові вогні з 1 жовтня до 1 травня). А у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок скасовували – світло повинно бути ввімкнено в будь-яку пору доби та року. Штраф – 510 гривень.

ПДР поліція

Змінами в ПДР також заборонено перевозити дітей зростом менше ніж 150 см у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім низки випадків. Штраф: 510 або 850 гривень – за перше порушення, або більше разів протягом року відповідно.

Також за новими правилами, на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки. Це означає, що зупинятися просто на узбіччі заборонено: якщо немає знаків 5.42.1 — “Місце для стоянки”, 5.42.2 — “Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів”, 5.42.3 — Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження, 5.43 “Зона стоянки” або 6.15 — “Місце відпочинку”. Штраф: від 340 до 680 гривень.

Лише 10 днів: МВС нагадує про обов’язкову процедуру

Стало відомо, коли водій може відмовитися від огляду на стан сп’яніння

Та за що?! В Україні водіїв самокатів штрафують на 17000 грн

Додати коментар