Складають списки: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ

0
5681
авто на потреби ЗСУ
-->

З вересня 2022 року органи МВС подаватимуть до територіальних центрів комплектування відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.

Під час воєнного стану в Україні, військові мають право вилучати автотранспорт та деяку техніку у підприємств усіх форм власності, органів влади та самоврядування, а також у цивільних громадян. У серпні президент України Володимир Зеленський підписав Закон України Про внесення змін до статті 6 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію щодо військово-транспортного обов’язку від 15.08.2022 № 2315-ІХ.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Починаючи із 2 вересня 2022 року територіальні органи МВС щокварталу подавати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) відомості про реєстрацію (перереєстрацію), переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть бути призначені для задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

авто на потреби ЗСУПорядок відчуження (мобілізації) транспортних засобів регулює Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921. У ньому також зазначений перелік осіб, у яких не можуть забрати транспортний засіб:

  • Дипломатичні та консульські установи інших держав
  • Представництва міжнародних та іноземних організацій
  • Іноземці та люди, які взагалі не мають громадянства
  • Банки державного сектору
  • Підприємства, організації та установи, які мають високу суспільну значущість
  • Підприємства, організації та установи, які виконують мобілізаційні завдання.

Для того, щоб підтвердити нотаріально своє право на збереження майна, останні дві категорії підприємств повинні мати підписаний договір із Міноборони.

Коротко кажучи, для задоволення потреб Збройних Сил України можуть бути вилучені транспортні засоби, котрі перебувають у власності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Тож якщо ви зареєстрували пікап, але ще не передали його на потреби ЗСУ, то МВС може взяти вас на олівець 🙂

ТОП-7 найдорожчої російської техніки, знищеної в Україні

Верхом на крані: як росіяни ЗРК Панцир по морю тягали

Правила змінено: виїхати з України на авто стало складніше

Додати коментар