Забиратимуть автівки у військових? Конституційний суд прийняв дивне рішення

0
806
евробляхи
-->

Конституційний Суд України визнав конституційним норму Митного кодексу, яка передбачає конфіскацію нерозмитнених транспортних засобів.

Про це повідомляє пресслужба КСУ. Частиною шостою статті 481 Кодексу передбачено, що “перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 000 грн) або конфіскацію таких транспортних засобів”.

Ініціатор судової скарги, громадянин Нідерландів Ван Колк Фередерік Йоганнес, вважає – санкція цієї норми Митного кодексу не дає змоги застосувати її з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника, що суперечить статті 61 Конституції України та порушує конституційні права особи.

евробляхиЗа результатами розгляду справи Конституційний Суд дійшов висновку, що що зазначена норма, дає можливість судам забезпечити індивідуалізацію такої відповідальності залежно від обставин справи, “не покладаючи на особу індивідуального і надмірного тягаря”.

“Рішення КСУ про визнання норми конституційною стало ще одним запобіжником проти повернення схем з євробляхами в Україну”, – прокоментував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що значна частина євроблях зараз – це машини для військових. Тобто дуже не на часі рішення і не зрозуміло, чому саме зараз. Хіба що про конфіскацію на користь військових? Час покаже.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Обмін водійського посвідчення – не для всіх: кому відмовляють

Чим старіше – тим дешевше: як заощадити на розмитненні авто

Стало відомо, коли водій може відмовитися від огляду на стан сп’яніння

Додати коментар