В Україні запровадили нові штрафи для водіїв

0
9067
автомобільні номери
-->

Верховна Рада посилила відповідальність водіїв за неправильне чи незаконне використання автомобільних номерів. Для цього до Кодексу України про адмінпорушення додано окрему статтю.

Закон №7365, який підтримали 274 народних депутати, розширює норми адміністративних правопорушень у частині махінацій з автомобільними номерами. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що останнім часом почастішали випадки маскування номерних знаків за допомогою спеціальних плівок, лаків, наклейок, накладок, а також використання заборонених в Україні 3D-номерів.

У зв’язку з цим до Кодексу України про адмінпорушення для цього додано окрему статтю 121-3, яка передбачає покарання у 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів) за такі порушення правил дорожнього руху:

  • Керування авто без номерів
  • Керування авто з номером, що не належить йому
  • Використання номерного знака, який відповідає встановленим нормам (перевернутого, закритого, брудного, не підсвіченого)

автомобільні номериКрім того, під час війни в Україні зросла кількість випадків нелегального використання номерів ЗСУ, Нацполіції, Нацгвардії та інших силових структур. За це у ч. 2 ст. 121-3 КУпАП запроваджується штраф у 1700 гривень. За повторного порушення ця сума зростає до 3400 гривень, а водія можуть позбавити прав на 3-6 місяців.

В Україні хочуть суттєво обмежити строк дії водійських посвідчень

Складають списки: у кого заберуть авто на потреби ЗСУ

В Україні підсилюють один зі штрафів для водіїв

Додати коментар