Днями російська армія знову завдала масованих ударів по Кременчуцькому, Шебелинському, Лисичанському НПЗ, а також по нафтобазах та інфраструктурі постачання нафтопродуктів.
Про це повідомляє директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook: “Суботній залп з 6 ракет по Кременчуку виявився лише першим в той день. Пізніше ворог вдарив градами по Шебелинському ГПЗ, а надвечір – по міні-НПЗ в селі Губіниця (в ЗМІ пройшло як нафтобаза)”. Також декілька разів був обстріляний Лисичанський НПЗ.
Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал
На відміну від двох перших, завод в Новомосковському районі Дніпропетровській області працював. Про що зокрема свідчить й сильна пожежа з вибухами резервуарів. Нагадаємо, що саме атаки на паливну інфраструктуру призвели до дефіциту пального в Україні. Ворог нищить виробництва, нафтобази, транспортні шляхи, тому прогнозувати коли на АЗС з’явиться у достатній кількості пальне – неможливо. Головне, що воно є у військових, муніципалітетів, бізнесу – на них тримається країна.
“Постачання зростає. Поступово, але росте. За газом не тільки немає черг, вже є випадки зниження цін окремими заправками. Сподіваюсь, наступним буде дизель, згодом – бензин. Але чіткого таймінгу немає й бути не може, оскільки окрім війни й непередбачуваності (на четвертий місяць багатьом це треба нарешті зрозуміти) є ще купа бар’єрів в Європі, де наші проблеми з пальним нікого не хвилюють (це теж треба усвідомити якнайшвидше)”, – резюмує експерт.
І дає слушні поради – економити пальне та споживати його відповідально. Це звільнить додаткові ресурси для тих, хто їх найбільше потребує.
Бензину стало більше, але заправитись складно: у чому проблема
Незабаром не стане ДП: експерт оголосив про новий виток паливної кризи
Проблему нестачі пального вирішено: оштрафовано 33 столичних АЗС