Вражаючи цифри: скільки українців готові відмовитися від власного авто

0
1777
користування власним автомобілем
-->

Експерти проаналізували поточну ситуацію з паливним ринком та очікуваннями споживачів від цін на АЗС, а також як змінилося користування власним автомобілем серед українців.

Дослідження, яке передбачає щомісячний моніторинг з наданням правдивої статистичної інформації щодо настроїв українців, проведено компанією Factum Group Ukraine.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

користування власним автомобілемТак, з початку повномасштабної війни росії проти України частота користування власним авто значно впала:

• 50% зменшили частоту пересування на авто порівняно з довоєнною

• ще 15% стверджують, що майже перестали користуватися авто

Основною причиною зменшення частоти користування автомобілем є стрімкий ріст цін на пальне (77%). Серед топ-причин також труднощі з купівлею палива (41%) та відсутність необхідності в пересуванні на авто (39%).

Сьогоденні ціни на бензин та дизель сприймаються українцями суттєво завищеними, очікування щодо оптимальної ціни значно нижчі, ніж реальні ціни. Оптимальною ціною бензину українці вважають 35,6 грн, дизелю – 37 грн. А ось ціна на газ знаходиться у прийнятному ціновому діапазоні.

Якщо ж ціна на пальне стане критично високою, то тільки 11% українців готові продовжувати користуватися авто в тому ж об’ємі. При цьому, 25% стверджують, що взагалі відмовляться від пересування власним авто.

Третина власників авто з двигуном внутрішнього згорання розглядають можливість покупки електромобіля в майбутньому. Основними бар’єрами покупки електромобіля в майбутньому є висока вартість такого авто (71%), а також відсутність інфраструктури зарядних станцій, складнощі експлуатації в умовах українського клімату, труднощі з ремонтом, невідповідність поточним потребам (пересування на дальні відстані, розмір авто і т.д.)

Де живуть фанати дизеля та інші цікаві факти про українських водіїв

Як економлять українські водії: цікаве опитування

ТОП-5 вживаних авто на ринку України

Додати коментар