Як не потрапити на штраф: чим відрізняються ПДР України та Польщі

0
2502
ПДД Польша
-->

З початку російської агресії Україну покинули близько 4 мільйонів жителів, багато з них виїхали власним автомобільним транспортом. Більшість біженців прийняла Польща.

На державному порталі Польщі створено спеціальний сайт для громадян України. У розділі “Важлива інформація” міститься інформація про відмінність правил дорожнього руху цих країн.

Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал

Перелік правил дорожнього руху, які діють у Польщі та не діють в Україні:

  • Вам слід надати перевагу пішоходам, коли вони входять на пішохідний перехід. Пріоритет на переході пішохід має не тільки тоді, коли він вже зайшов на «зебру», але також тоді, коли тільки входить на перехід.
  • Не дозволяється використання телефону під час перетинання проїжджої частини або трамвайної колії таким чином, щоб таке використання обмежувало вам можливість спостерігати за обстановкою на дорозі, трамвайній колії чи пішохідному переході. Виходячи на дорогу чи трамвайну колію чи переходячи дороги або трамвайну колію (також у межах розташованих там пішохідних переходів) пішохід не має права користуватися мобільними телефонами та іншими пристроями, які погіршують належне сприйняття, особливо зорове сприйняття, а отже, оцінку безпечного входу та подолання проїжджої частини чи доріжки.
  • Ви повинні тримати достатню дистанцію від транспортного засобу, що йде попереду – не можна їздити «на бампері». На автомагістралях (автобанах і швидкісних дорогах) безпечна відстань між транспортними засобами має становити половину поточної швидкості, тобто водій, який рухається зі швидкістю 100 км/год, повинен їхати 50 м позаду автомобіля попереду, якщо швидкість 120 км/г – 60 м, 140 км/г – 70 м.
  • Ви повинні дозволити екстреним службам і автомобілям зі спеціальними сигналами швидко дістатися до місця події, створивши рятувальний коридор («коридор життя»). Такий коридор – це створення водіями вільного простору для транспортних засобів екстреної допомоги та надання їм пріоритету. Водії, які користуються крайньою лівою смужкою, зобов’язані з’їхати ліворуч, а водії, які користуються іншими смугами – праворуч, щоб автомобілі швидкої допомоги могли вільно рухатися.
  • Ви маєте стосуватися до правила почергового руху (т.зв. правило «застібки-блискавки»), тобто почерговий виїзд на смугу руху. Правила дорожнього руху визначають принципи переваги руху з окремих смуг у ситуації, коли їх кількість зменшується, а в місці звуження виникає затор. Діє правило почергового виїзду одного транспортного засобу з кожної смуги.
  • Під час їзди на велосипеді чи електросамокаті ви повинні користуватися велодоріжкою чи смугою руху для велосипедів, якщо їх призначено для напрямку, в якому рухаєтеся або в якому маєте намір повернути. Ви повинні бути гранично обережними та давати дорогу пішоходам, коли керуєте велосипедом або електросамокатом, а також коли їдете по велосипедній або пішохідній доріжці. Керуючи велосипедом або електросамокатом або персональним транспортним засобом, їдучи по тротуару або пішохідній доріжці, вам необхідно рухатися зі швидкістю, подібною до пішохода, бути особливо обережним, давати дорогу пішоходам і не заважати їм рухатися.

ПДД ПольшаОкрім того, для водіння авто в Польщі необхідно мати ID-карту або паспорт, посвідчення водія, техпаспорт, поліс страхування цивільно-правової відповідальності.

  • Деякі страхові компанії Польщі (PZU, Warta, Ergo Hestia та ін.) оформляють безкоштовні страховки для громадян України на 30 днів безпосередньо у пунктах пропуску на кордоні.
  • За керування авто без посвідчення водія штраф – не менше 1000 злотих.
  • За перевищення встановлених лімітів швидкості у Польщі передбачено штрафи від 50 до 2500 злотих:
  • Водій та всі пасажири, включаючи тих, що сидять на задніх сидіннях, мають бути пристебнуті ременями безпеки. Це стосується як легкових автомобілів, так і автобусів. Штраф за порушення – 100 злотих.
  • Перевезення дітей зростом до 150 см може здійснюватись лише в автокріслі, конструкція якого відповідає технічним вимогам країн ЄС. Забороняється перевозити дитину в автокріслі на передньому сидінні обличчям назад до напрямку руху. Штраф – 300 злотих.
  • У Польщі передбачено штрафні санкції не менше ніж 1500 злотих за порушення, пов’язані з рухом пішоходів, а саме: автомобіль не поступився дорогою пішоходу на переході; обгін чи об’їзд транспортного засобу на переході; незупинення авто для пропуску інваліда за спеціальним знаком або особи з видимими обмеженими фізичними можливостями.
  • Під час керування автомобілем забороняється використовувати телефон, тримаючи його в руці. Можна використовувати гарнітуру або бездротовий навушник. Штраф за порушення – 500 злотих.
  • Концентрація алкоголю в крові водія не має перевищувати 0,2 проміле (0,1 мг/л при вимірюванні алкоголю у повітрі, що видихається). Правопорушенням вважається концентрація від 0,2 до 0,5 проміле. Якщо кількість алкоголю в крові перевищує 0,5 проміле, водіння в такому стані кваліфікується як злочин. Штраф за водіння у нетверезому стані становить від 50 до 5000 злотих, або арешт до 30 діб. Можливе покарання у вигляді максимального штрафу 30 тис. злотих та позбавлення прав до 3 років.

Ввезти автомобіль в Україну тепер можна зовсім безкоштовно

В Україні суттєво спростили отримання посвідчення водія

В Україні водіям легкових авто дозволили керувати вантажівками

Додати коментар