Як позбутися водійських прав, навіть не користуючись телефоном

0
1079
mobile-phone
-->

Користуватися телефоном за кермом небезпечно навіть якщо є система “вільні руки” – це уповільнює реакцію водія на зміну дорожньої ситуації. Ще більше відволікає від керування автомобілем відправлення СМС.

Відповідальність за це порушення залежить від обставин, за яких воно відбулось. Про це розповідає Дорожній адвокат. Згідно з українським законодавством, водієві заборонено під час руху автомобіля користуватися мобільним телефоном, тримаючи його у руці (п.п. 2.9. д ПДР).

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Тобто ви можете навіть не розмовляти, а просто тримати смартфон у руці – і розплата прийде. Її розміри залежатимуть від наслідків вашої помилки. Якщо їх немає, справа обмежиться штрафом у 510 грн (ч. 2 ст. 122 КУпАП). Постанова виноситься інспектором на місці зупинки.

Телефон за кермом
Якщо ж ваші дії примусили інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, то штраф становить вже 1445 грн або позбавлення права керування на строк від шести місяців до одного року (ч. 5 ст. 122 КУпАП). У цьому випадку інспектор складає протокол, який передається до суду.

В будь-якому випадку зі складенням протоколу інспектор тимчасово вилучає посвідчення водія. Посвідчення зберігається у відділенні поліції до прийняття рішення судом по справі. На чай час водієві видається тимчасовий талон на право керування.

Єдина надія порушника ПДР у тому, що інспектор припуститься при оформленні процедурної помилки. Але ми б на це особо не розраховували. Краще лелека в небі, ніж телефон в руці.

Водії позашляховиків мають платити більше за інших при порушеннях. Якого біса?

Алкотестер не витримав: київський водій встановив рекорд сп’яніння

Режим теплого чоловіка: жіночий «Жук» надійшов у продаж

Додати коментар