Пращур Спринтера: яким був перший Mercedes для бізнесу

0
1631
1899 Daimler Motorized Business Vehicle
-->

125 років тому надійшов у продаж Daimler Motorized Business Vehicle – перший у світі комерційний автомобіль.

Daimler Motorized Business Vehicle, який називають предком вантажного Mercedes Sprinter, дебютував у 1899 році. Подробиці повідомляються на офіційному сайті Mercedes-Benz. Готліб Даймлер розробив його у спільно з Вільгельмом Майбахом.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

1899 Daimler Motorized Business VehicleНа відміну від сучасного Спринтера, моторизований автомобіль Daimler був більше схожим на пікап. Автомобіль мав революційний трубчастий радіатор, який суттєво покращив охолодження двигуна.

1899 Daimler Motorized Business VehicleПерші машини вантажністю 500 кілограмів оснащувались 1,5-літровим двоциліндровим двигуном потужністю 5,6 кінської сили та мали “приголомшливу” максимальну швидкість 16 кілометрів на годину).

1899 Daimler Motorized Business VehicleНаступного року це змінилося: вантажність досягла 3200 кг, а потужність двоциліндрового двигуна зросла до 8 к.с. З’явився й чотирициліндровий мотор на 12 кінських сил.

1899 Daimler Motorized Business VehicleУ автомобілі Daimler використовувався трубчастий радіатор, який винайшов Вільгельм Майбах. Він забезпечив краще охолодження двигуна та покращив продуктивність. У рух приводились задні колеса за допомогою двох роликових ланцюгів.

1899 Daimler Motorized Business VehicleДовжина вантажних автомобілів становила від 3,4 до 4,6 метра. Великі спицеві колеса мали гумові ковзи – це робило їзду набагато комфортнішою, ніж на дерев’яних колесах. У “салоні” було встановлено м’яке крісло та окрема рульова колонка. Новіша версія, яка представлена в музеї Mercedes, мала двигун у верхній частині передньої осі, захищений капотом.

Бюргер Кінг: на що був здатен справжній Мерседес

Епоха «горбатих»: як створювали вантажівки Запорожець

Перший легковий Мітсубіші: японський «Запорожець» Mitsubishi 500

Додати коментар