5 порад: як швидко охолодити салон авто у спеку

0
12368
Keep cool cabin
-->

Спекотна погода і пекуче сонце шкодять не тільки здоров’ю водія, а й автомобілю — розжарюється кузов, перегрівається салон і псується обробка.

Надмірних температур у нас, на щастя, поки не спостерігається, але 32-35 градусів на сонці безпечними теж не назвеш. Водіям рекомендується менше перебувати під палючим сонцем, не перегріватись і випивати достатню кількість води.

Keep cool cabin

Ось кілька простих порад, як швидко охолодити розпечений салон вашої машини перед поїздкою.

  • Відкрийте двері автомобіля, опустіть шибки. У хетчбеку та універсалі, варто відкрити та кришку багажника.
  • Запустіть двигун і увімкніть вентилятор салону – він допоможе вигнати гаряче повітря, навіть якщо в машині немає кондиціонера. Можна закріпити поруч із дефлекторами змочену у воді хустку — це також трохи знизить температуру.
  • Корисно кілька разів включити омивач – ви охолодите і лобове скло, і короб притоку повітря, з якого відбувається забір повітря. Можна просто рясно полити скло водою з пляшки.
  • Увімкніть кондиціонер на максимум і направте потік вниз – важче холодне повітря допоможе теплому піднятися вгору. При цьому опустіть скло з боку пасажира і 5-6 разів відкрийте і прикрийте двері водія. Це створить протитиск, який витісняє тепле повітря з відкритого вікна і значно охолодить салон за дуже короткий час.
  • Почніть рух з опущеним склом – це допоможе позбутися залишків гарячого повітря. Закрийте вікна, ненадовго перемикніть кондиціонер у режим рециркуляції та відрегулюйте потік повітря.

У жодному разі не спрямовуйте потік повітря з кондиціонера на гаряче лобове скло – воно може тріснути від перепаду температур.

Keep cool cabin

Для того, щоб захистити автомобіль від сонця на стоянці необхідно:

  • по можливості паркувати машину в гаражі або в тіні, при тривалих стоянках рекомендується придбати протисонячний чохол
  • чистий автомобіль нагрівається менше брудного – своєчасно відвідуйте мийку, покриття воском також збільшує відбивну здатність кузова
  • інтер’єр і панель приладів найкраще захистити протисонцевими екранами, скла по можливості залишити трохи відкритими

Автомобіль з ГБО у спеку: як зробити його безпечним

Почти бесплатно: как победить неприятный запах в салоне авто

Что делать, если в автомобиле отказали тормоза

Додати коментар