Ціни на АЗС в Україні зростуть найближчим часом: названо причину

0
1385
Ціни на АЗС
-->

Введення в дію закону, що передбачає пропорційне підвищення акцизів на всі види пального, одразу додасть 1-1,5 гривні за літр. Надалі ціна збільшиться на 8-10 гривень.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

За словами члена Економічного дискусійного клубу Олег Пензін в етері КИЇВ24, вартість бензину зросте на 1-1,5 гривні залежно від регіону. А ось до 2028 року вартість цього виду палива збільшиться на 8-10 гривень, що точно відчує кожен.

Якщо раніше акциз становив 213 євро за тонну, то тепер він зріс до 242 євро, а до 2028 року буде не менше 359 євро за тонну.

За словами директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, чиновники та гравці ринку ймовірною датою підняття акцизів на пальне в Україні називають 1 вересня. Як відомо, згідно з проєктом закону, який пройшов перше читання у парламенті, підняття ставок акцизів мало відбутися 1-го липня. Однак документ ще не пройшов другого читання, і, відповідно, його не підписав президент.

Ціни на АЗС

Основна причина відтермінування, на переконання експерта, відсутність єдиної позиції стосовно розміру акцизної ставки на скраплений газ – €70 за 1 000 літрів. Адже такий великий розмір акцизної ставки на автогаз означає, що бюджет країни, знову будуть наповнювати споживачі бензину й дизелю.

“За цими дебатами вже зірвали терміни голосування, і тепер орієнтовна дата запровадження нових акцизів – 1 вересня. Отже, вже згаяно 2 місяці й 12 млрд грн бюджетних надходжень від нових акцизів”, — підрахував С.Куюн.

Потужний 1 літр: названо найекономніші та ненажерливі автомобілі

Заепіцентрити все: Епіцентр почав будувати власні АЗС

Підписано новий закон про автоцивілку: всі важливі зміни

Додати коментар