Прямий або кривий хід руків’я АКПП: у чому різниця

0
15330
Автоматична КПП
-->

Якщо подивитися на важелі перемикання автоматичної коробки, то вони, як правило, поділяються на дві основні категорії: з прямим перемиканням та зигзагоподібним. Чому існують два такі типи селекторів АКПП та чим один кращий за інший?

Лінійна конструкція перемикача – одна з найпоширеніших на ринку донедавна. У будові важеля є спеціальна кнопка фіксатора, що дозволяє блокувати селектор від випадкового перемикання. Зазвичай, кнопка розташовується на бічній або лицьовій грані перемикача. Цей метод працює як запобіжник від випадкового перемикання.

Автоматична КППУ зигзагоподібного перемикача цього робити не потрібно – сама конструкція передбачає “захист від дурня”. Хоча в деяких зигзагоподібних селекторах АКПП передбачена функція блокування важеля і для включення передачі руху “R” або “D” – потрібно втопити важіль вниз. Втім, це не скасовує того факту, що користуватися такими “кривими” перемикачами не так зручно, як прямими.

Автоматична КППОсобливої ​​різниці в принципі роботи обох селекторів немає і перемикання відбувається або по кривій лінії, але без додаткового блокування, або лінійної, але з використанням додаткової клавіші блокування.

Що стосується альтернативних типів перемикачів, які стають популярними в нашу бездротову еру (різного роду шайби та джойстики), то вони поки що не отримали одностайного схвалення від клієнтів.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Як заощадити пальне: секрети керування автомобілем

Перемикаємо Lanos на інший бензин

Лайфхак: кнопка в автомобілі, яку не можна натискати під час дощу

Додати коментар