Лайфхак: кнопка в автомобілі, яку не можна натискати під час дощу

0
107198
Condition
-->

Розповідаємо, як правильно керувати кліматом в автомобілі.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Принцип роботи автомобільної кліматичної установки досить простий, проте не всі вміють їй правильно користуватися. Особливо актуальною проблема стає в холодну та дощову погоду.

Наприклад, включення режиму рециркуляції: коли перекривається зовнішній приплив повітря, а вентилятор починає ганяти по колу всередині салону.

Схема руху повітря в системі опалення, вентиляції та кондиціювання

Condition1 – радіатор обігрівача; 2 – заслінка регулятора температури; 3 – випарник кондиціонера; 4 – салонний фільтр; 5 – заслінка системи рециркуляції повітря; 6 – електровентилятор

Коли слід скористатися рециркуляцією повітря:

  • Під час руху за вантажівкою, що чадить, або автобусом, щоб не вдихати шкідливі гази.
  • На початку прогріву салону та особливо вітрового скла. Забираючи тепле повітря із салону, ми прискорюємо розморожування вітрового скла. До того ж повітря з вулиці може бути вологим після дощу.
  • На початку охолодження салону при включенні кондиціонера у спеку. Ефект той самий, що й у попередньому випадку. Охолоджувати краще вже прохолодніше салонне повітря, ніж розпечене вуличне.

Однак, зловживати цим не слід: повітря, яким дихають водій та пасажири швидко насититися вуглекислим газом і до того ж стане вологим.

Condition

Восени вогкості більше, тому включати рециркуляцію в дощ не рекомендується – шибки в салоні почнуть швидко запітніти. Краще включити піч і ненадовго відкрити задні скла, щоб швидше видути з салону вологе повітря.

Погано світять фари: найпростіші способи виправити ситуацію

Майже безкоштовно: як подолати неприємний запах у салоні авто

Скільки жити акумулятору? Найпростіша перевірка

Додати коментар