В Україні змінять механізм примусового стягнення штрафів з водіїв

0
582
стягнення штрафів з водіїв
-->

Народні обранці обіцяють полегшити життя українських автомобілістів, які заборгували державі грошей.

З ініціативи уряду України у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 8285 “Про внесення змін до статті 3002 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, яким пропонується збільшити термін добровільної сплати штрафів водіями автотранспорту.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

Згідно з пояснювальною запискою документ розроблено “з метою забезпечення ефективності виконання постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованих в автоматичному режимі, та розв’язання проблем при виконанні цих постанов особами та при їх примусовому виконанні”.

стягнення штрафів з водіївЗаконопроєктом пропонується збільшити термін добровільної сплати штрафів з 10 до 15 днів. Крім того, передбачено скасування 30-денного терміну, після якого адміністративна справа передається до виконавчо служби. Тобто власник авто або водій зможуть сплатити прострочені штрафи у поліції без звернення до виконавчої служби.

Разом з тим, відповідно до змісту частини першої статті 12 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган, можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 3002  Кодексу України про адміністративні правопорушення» 

Зміст положення акта законодавства Зміст відповідного положення проєкту акта

Кодекс України про адміністративні правопорушення 

 

Стаття 3002. Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті

У разі сплати особами, зазначеними у статті 143 цього Кодексу, штрафу протягом 10 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті така постанова вважається виконаною.

У разі несплати штрафу особами, зазначеними у частині першій цієї статті, постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті підлягає примусовому виконанню протягом 30 днів з дня набрання нею законної сили.

Стаття 3002. Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті

У разі сплати особами, зазначеними у статті 143 цього Кодексу, штрафу протягом 15 календарних днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті така постанова вважається виконаною.

У разі несплати штрафу у встановлений частиною першою цієї статті строк, постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті підлягає примусовому виконанню.

На перший погляд, життя автомобілістів полегшується, завдяки збільшенню термінів оплати штрафів. Але як це відбуватиметься на практиці, побачимо після набуття чинності нового закону.

За кермо без документів: українським водіям буде достатньо смартфона

У 20 разів: в Україні збільшуют один зі штрафів для водіїв

Торкнеться кожного: в Україні перевипустять усі посвідчення водія

Додати коментар