В Україні значно підвищать податки на пальне: як це позначиться на цінах

2
3652
Пальне ПДВ
-->

У Верховній Ралі України вважають, що зниження ПДВ на паливо майже втричі на початку війни було помилкою. Вже з липня податок повернуть на попередній рівень.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев: “Згадайте рішення початку 2022 року про скасування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли як гриби після дощу!”

За його словами, з 1 липня ПДВ на паливо відновиться до довоєнних ставок, які були на рівні 20%. “Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів”, – додав Гетманцев.

Данило Гетманцев
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев

Керівник Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн вважає інакше: “Тоді скасування акцизів та зменшення ПДВ було головним чином обумовлено бажанням держави знизити ціновий тиск на споживача в умовах війни та викликаних нею рекордних світових цін на нафту. Це дозволило тоді запобігти зростанню цін на колонці на 10 грн/л. Зараз актуальність цього питання зникла, бо ціна на нафту $70, а не #140, як рік тому”.

Раніше Верховна рада підтримала пропозицію уряду України та частково повернула акцизи на пальне: для бензину, дизеля та біопалива – 100 євро за 1000 літрів, для газу – 52 євро за 1000 літрів.

За експертними підрахунками Сергія Куюна, з огляду на поточну ситуацію та повернення до довоєнних податків, роздрібні ціни на пальне зростуть наступним чином:

Бензин – на 11,2 грн/л (з 47,17 до 58,35 грн/л)
Дизпальне – на 7,7 грн/л (з 47,43 до 55,10 грн/л)
LPG – на 2,6 грн/л (21,77 до 24,40 грн/л).

Пальне ПДВНе слід також забувати, що головною умовою надання Україні фінансової допомоги Міжнародним валютним фондом є істотне підвищення податкових надходжень до державного бюджету. Так, що ця історія торкнеться не лише паливного ринку.

Довідка: за даними Держстату, за 2022 рік бензин А-95 подорожчав на 68,5% до 51,3 гривні за літр, дизельне пальне на 85,7% до 55,0 грн за літр, газ скраплений на 52,3% до 29,1 грн за літр.

Дешевше ніж у Європі? Україна вперше отримала пальне із США

Пальне очистилося: добрі новини з українських АЗС

В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі

2 КОМЕНТАРІ

  1. “бо ціна на нафту $70, а не #140, як рік тому”.” Якого ж біса ціна не відповідає дійсності а ви падлюки ще й податок вернути збираетесь??????????????????

  2. Гетьманцев не нажереться: то йому автомобілі треба розмитнювати та платити “пошліну” таку, як ціна 2-х авто і все одно що вони для ЗСУ. То йому “ставки” не можна знижувати. Може він у казіно грає – ставки не знижувати. А як тобі Гетьманцев 20 літрів пального на 4 джипи щоб подолати 260 км нашим бійцям??? Може покажеш приклад на власному досвіді?!!!

Додати коментар