Євросоюз остаточно заборонив бензинові та дизельні автомобілі

1
1673
Zero emissions car
-->

Поки в Україні точаться запеклі суперечки щодо оподаткування викопного автомобільного палива, європейці відмовляються від нього взагалі.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Рада Європейського Союзу остаточно схвалила регламент, який передбачає повну заборону шкідливих викидів для транспортних засобів, починаючи з 2035 року. Про це повідомляється на офіційному сайті організації. Рішення було прийнято із затримкою через особливу позицію Німеччини, яка виступила проти повної заборони автомобілів із ДВЗ.

Через це законодавцям довелося піти на деякі поступки – наприклад, реєстрація авто із ДВЗ після 2035 року дозволяється, але працювати вони будуть не на бензині чи дизелі. А лише на кліматично нейтральному паливі – воно виробляється з відновлюваних джерел енергії.

emissions-cars-and-vansТакож до 2029 року в Євросоюзі діятиме регуляторний механізм стимулювання. Завдяки йому автовиробники, автомобілі яких відповідають певним критеріям, можуть дотримуватись менш суворих цільових показників шкідливих викидів.

Новий регламент передбачає 55% скорочення викидів парникових газів для нових легкових автомобілів і 50% для нових мікроавтобусів впродовж 2030-2034 років та 100% їх скорочення для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів з 2035 року.

Це рішення Ради Євросоюзу є останнім кроком у процедурі ухвалення регламенту. Він набуде чинності на двадцятий день після опублікування в Офіційному віснику ЄС.

Більше не потрібен: автомобіль, який назавжди залишає Європу

В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі

Можна одразу викинути: що не так з електромобілями

1 КОМЕНТАР

Додати коментар