Автомобільний вуаєризм: як у Tesla підглядають за своїми клієнтами

0
647
voyeurism
-->

Бурхливий розвиток сучасних технологій залишає людям дуже мало місця для особистого простору. Але стати об’єктом спостереження завдяки власному автомобілю? Виявляється, можливо і таке.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: НАШ TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ

Тривожний звіт інвазивної поведінки співробітників Tesla оприлюднила агенція Reuters. Як відомо, в електрокарах Tesla встановлено багато камер – не лише зовні, а й усередині. Вони покликані посилювати безпеку водія та його пасажирів, але, як виявилося, мають й інші “недокументовані” можливості.

У період між 2019 і 2022 роками інтимні фотографії та відео власників автівок Tesla поширювалися через внутрішню систему обміну повідомленнями компанії, іноді розкривалося ще й місцеперебування – розповіли дев’ять колишніх співробітників компанії. Так, один з них описав відео, на якому голий чоловік підходить до своєї автівки.

tesla-camerasЕкспрацівники розповіли, що таким чином вони позбавлялися нудьги під час роботи в офісі. Часто під час перерв вони обговорювали записи з камер. Деякі зображення публікувалися лише у приватному листуванні, а інші бачили “десятки” співробітників.
Попри заяву Tesla про анонімність, зображення з камер, опубліковані всередині компанії, можуть ідентифікувати власників

Окрім серйозних втручань у приватне життя, співробітники переглядали та ділилися відеозаписами аварій та інцидентів на дорогах, а також перетворювали зображення кумедних знаків і тварин на меми з підписами та коментарями.

Викликає занепокоєння те, що деякі з цих записів, схоже, були зроблені, коли електромобіль був припаркований та вимкнений – ще кілька років тому власники могли погодитися надсилати ці дані Tesla. Але вони навіть не могли собі уявити, що фотографії та відео з їхніх автомобілів будуть поширюватися серед співробітників автовиробника для розваги.

tesla-autopilot
Електромобілі Tesla оснащені багатьма камерами для підтримки різноманітних функцій автопілота та безпеки.

“Це було порушенням конфіденційності. Я ніколи не куплю собі Tesla, побачивши, як вони поводяться з деякими зі своїх клієнтів”, – заявив один з колишніх співробітників компанії.

Залишається незрозумілим, чи продовжується ця практика обміну записами в Tesla донині та наскільки вона є поширеною. Ні компанія Tesla, ні її керівник Ілон Маск поки не відповіли на запит Reuters щодо скандальної ситуації.

Електромобілі Tesla оснащені багатьма камерами для підтримки різноманітних функцій автопілота та безпеки.

Усі автовласники – трошки дурнуваті: оприлюднено скандальне дослідження

Недодумали: що дратує у сучасних автомобілях

Можна одразу викинути: що не так з електромобілями

Додати коментар